Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketT20 Dünya Kupası: Miller, Güney Afrika'yı Hollanda'ya Karşı Kurtardı

T20 Dünya Kupası: Miller, Güney Afrika’yı Hollanda’ya Karşı Kurtardı

Güney Afrika, Cumartesi günü New York’taki T20 Dünya Kupası D Grubu çatışmasında Hollanda’nın bogey takımına karşı dört küçük kapı zaferini kazanmadan önce çarpıcı bir erken vuruş çöküşünün üstesinden geldi.

David Miller’ın 51 topun 59’unda yenilmemiş olması, Proteas’ın Nassau County Uluslararası Kriket Stadyumu’nda güvenli bir şekilde eve döndüğünü gördü ve Güney Afrikalılar, Hollandalıları 20’sinden 103-9’la sınırladıktan sonra 106-6’da bitirdi.

Ancak bir an için Hollandalılar, 2022 T20 Dünya Kupası ve 2023 ODI Dünya Kupası’ndaki galibiyetlerin ardından Güney Afrikalılara bir başka ünlü üzüntü yaşatmaya hazırmış gibi görünüyordu.

Proteas, 4.3 hamleden sonra 12-4’te sarsıldı ve hatta Hollanda bowling saldırısı erken geçtiğinde bir aşamada 3-3 olmuştu.

Ancak Tristan Stubbs ve Miller, Proteas’ı kazanan bir pozisyonda bırakmak için 65 kişilik beşinci küçük kapı ortaklığıyla Güney Afrika’yı iplerden çekti.

Stubbs sonunda 33 yaşına düşerken Miller, Güney Afrika’yı, zaferi mühürlemek için 19. turda Bas de Leede’den altı galibiyet de dahil olmak üzere üç dörtlü ve dört altılı yarım yüzyılla evinde gördü.

Daha sonra rahatlamış bir Miller, “Sonunda sadece iyi bir sonuçtu” dedi. “Hollanda bowling oyuncularına kredi – gerçekten iyi bowling oynadılar.

“Gol atmamızı zorlaştırdılar. Ama kuyrukluyıldızlarımızla sınırı aştık, bu yüzden inancım var.”

Proteas kaptanı Aiden Markram, ekibinin önceki yüksek profilli kayıplarından sonra Hollandalılara karşı kazandığı zaferle psikolojik bir engelin üstesinden geldiğini söyledi.

Markram, “Her zaman bir hurdaya çıkacaklarını biliyorduk” dedi. “Sonuçta bir kriket oyunu. Bu maçtan önceki tarih belli ki bizi yendiler. Bu zihinsel bir abluka ve bugün yine baskı altındaydık.”

Daha önce, Ottniel Baartman’ın göz kamaştırıcı dört kaleyle çekilmesi, Güney Afrika’nın Hollanda’yı mütevazı bir 103-9’a tutmasına yardımcı oldu.

Baartman, Marco Jansen ve Anrich Nortje’nin Hollandalı yarasaları arka ayağında tutmak için iki kaleyi kapmasıyla dörde 4-11’lik sayılarla bitirdi.

Jansen, açılışta Hollanda’yı salladı ve Michael Levitt’in bir incelemeden sonra ördek için geride kalmasından kurtuldu.

Jansen, Güney Afrika’nın ikinci görevden alınmasına tekrar dahil oldu ve Max O’dowd’un Baartman’ın gerisinde kalmasının ardından ilk atışta tek elle mükemmel bir dalış yakalaması yaptı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar