Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAETatilde Temizlik Yapmak, Süslü Oteller Yok: Bu Yeni BAE Seyahat Trendine Gider...

Tatilde Temizlik Yapmak, Süslü Oteller Yok: Bu Yeni BAE Seyahat Trendine Gider misiniz?

Bilim adamları ve uzmanların yanında bir gemide bulunduğunuz uzak bir yere tatile gittiğinizi hayal edin. O bölgeden örnekler toplayıp incelerken, küçük bir tekneyle yeri geziyor, yerlilerle konuşuyor ve bölgeyi temizlemek için zaman harcıyorsunuz. Böyle bir durum aklınıza biraz ilgi uyandırırsa, keşif gezisine katılabilirsiniz. Bu tür sürdürülebilir ve etkili seyahatlere olan talebi öngören BAE’deki bir şirket, 2015 yılında sefer seyahati sunmaya başladı. Ve yıllar boyunca, üniversite arkadaşları Muhammed Süfyan ve Payal Khubani tarafından kurulan şirket Eduoutings, 35 milletten 400’den fazla yolcuya hizmet verdi. Şirketin seferleri ağırlıklı olarak Kuzey Kutbu, Antarktika ve izlanda dahil olmak üzere 10 destinasyona düzenleniyor. Bu yıl Arabian Travel Mart’ta (ATM) Güney Kutbu’na da seferler başlattı. Muhammed, ”İşe başladığımızda bölgede bu tür bir hizmeti sunan tek kişi bizdik” dedi. “O zamanlar, insanların keşif yolculuğunun ne olduğunu anlamalarını sağlamak bir zorluktu. Ama trendin kalkacağını biliyorduk. Özellikle pandemiden sonra trend haline geldiğinde hazırdık.”

 

Sefer seyahati sırasında gezginler hedeflerine özel aktiviteler yapabilirler

‘Meraklı olmalısın’

Payal’a göre sefer seyahatini diğer gezilerden ayıran şey sunduğu deneyimdir. “Biraz macera ve çaba gerektiriyor. Meraklı olmalısın ve bu seni dayak yolundan biraz uzaklaştırıyor. Ticari seyahatten çok farklı “diye ekledi. Sefer seyahatindeki güzergahlar asla garanti edilmez. “Denize ve hava koşullarına bağlı. Daha sıcak yerlere gitseniz ve bazı takımadaları ve adaları dolaşsanız bile, güzergahın plana göre gideceği garanti edilmez. Beklenmeyeni beklemelisin, “dedi Payal. Bu geziler doğayı yakından görme şansı sunuyor. Muhammed, ”Jeolojiyi ve coğrafyayı görüyorsunuz” dedi. “Bölgeye özgü vahşi yaşamı görebilir ve ekosistemi anlayabilirsiniz. O bölgeye özel aktiviteler yapıyorsunuz, örneğin Antarktika’daysa yürüyüş ve kano yapacaklar. Norveç veya İzlanda’daysa Kuzey ışıkları, köpek sürüşü ve kar motosikleti yaparlar. Buradaki fikir, sadece burayı gezip geri gelmen değil. Burayı çok derin bir seviyede anlıyorsunuz. Yani, bu çok unutulmaz bir deneyim.”

Yaşamı değiştiren deneyim

Birçokları için, Eduoutings ile yapılan geziler hayatı değiştiriyor. Payal, ”Müşterilerimizin çoğu daha fazla keşif için geri gelmeye devam ediyor” dedi. “Ve birçoğu da arkadaşlarını getiriyor.” Sefer yolculuğu nedeniyle hayatı büyük bir değişim gören böyle bir kişi Ankita’dır. Kurumsal bir İK yöneticisi ve kendini itiraf eden bir yolculuk tutkusu olan Ankita, bir keşif gezisine çıktığında 70’den fazla ülkeye seyahat etmişti. Döndüğünde işinden ayrıldı ve kendi seyahat şirketini kurdu. “Onlarla ilk kez 2022’de Antarktika ve Norveç’e gittiğimde seyahat ettim” diye hatırladı. “Yedi kıtayı işaretlemek istedim ve bu yüzden onu seçtim. Keşif yolculuğunun yalnız seyahatten çok farklı olduğunu keşfettim.”

 

Yolculuğu sırasında Ankita
Antarktika’ya vardığında Ankita, yaşam hakkında çok derin düşünmeye başladığını söyledi. ”Seni çok farklı düşündüren dünyanın bir parçası” diye hatırladı. “Hayatımın hisselerini almaya başladım. Ayrıca Payal ve Süfyan’la olan etkileşimlerim bana hayattaki gerçek çağrımı dinleme cesareti verdi. Haziran 2023’te kurumsal dünyadaki çok rahat ödeme paketimden vazgeçtim ve kendi seyahat şirketimle girişimci olmanın korkutucu yolculuğuna başladım.”
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar