Pazar, Haziran 23, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDubai Haber AğıTerra Invest, Ortadoğu'da Yeni Bir Yatırım Çağını Başlatıyor

Terra Invest, Ortadoğu’da Yeni Bir Yatırım Çağını Başlatıyor

Mount Row Partners da dahil olmak üzere önde gelen Asya aile ofisleri ve fonları tarafından desteklenen yeni bir yatırım firması olan Terra Invest, Londra ve BAE’de aynı anda faaliyete geçti. Tecrübeli finans uzmanları ve kamu politikası uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından yönetilen Terra Invest, yatırım sektörüne yenilik getirmeyi hedefliyor.

Firma, politika ve düzenleyici bilgiyi finansal uzmanlıkla birleştirerek kendini farklılaştırır. Bu yaklaşım, Terra Invest‘un finansal hizmetler ve sağlık hizmetlerinde artan temiz enerji talebi ve yapay zeka tabanlı çözümler gibi küresel zorlukları ele almasına olanak tanır. Yapay zeka, blockchain teknolojisi, sağlık ve yaşam bilimleri gibi sektörlerdeki engelleri hedefleyerek ve aşarak Terra Invest, hızlı büyümeyi teşvik etmeyi ve önemli ölçüde olumlu küresel etki yaratmayı amaçlamaktadır.

Terra Invest’in stratejisi, gelişen bir yapay zeka ekosistemine ve ölçeklenebilir çözümlere artan bir ihtiyaca sahip olan Hindistan’daki dinamik inovasyon ortamıyla uyumludur. Firma, bölgenin güçlü teknoloji merkezlerinden ve gelişmekte olan ekonomilerinden yararlanarak çeşitli sektörlerde net büyüme potansiyeline sahip şirketlere yatırım yapmayı planlıyor.

Anlaşmaya dayalı bir model üzerinde faaliyet gösteren Terra Invest, 230 milyon dolar değerindeki işlemleri şimdiden kapattı ve 2025 yılına kadar 2,5 milyar dolara ölçeklenmeyi hedefliyor. Firmanın kurucu ortakları büyükelçi Kirk Wagar, Krishan Rattan ve Ankiti Bose, bankacılık, girişimcilik, diplomasi ve kamu politikası alanlarında geniş deneyim getiriyor. Tesla, TikTok ve Binance gibi şirketlerin danışmanlarının yanı sıra uzmanlıkları, Terra Invest’in finansal değeri ve olumlu küresel etkiyi artırma misyonunu destekliyor.

Büyükelçi Wagar, günümüz yatırım ortamında jeopolitik farkındalığın önemine vurgu yaparak, “Makro ve mikro politik değişimleri anlamak çok önemlidir. Bu temel, riskleri tahmin etmeye ve yönlendirmeye, siyasi olaylardan etkilenen pazar dinamiklerini anlamaya ve portföyleri korumak ve geliştirmek için bilinçli kararlar almaya yardımcı olur. Yatırımcılar, öngörülemeyen bir dünyada daha esnek ve stratejik yatırım seçimleri sağlayarak fırsatları belirlemek ve tuzaklardan kaçınmak için jeopolitik eğilimlerin farkında olmalıdır.”

Bose, firmanın etkili yatırımlara olan bağlılığının altını çizerek, “Benzersiz yaklaşımımız, yatırımlarımızın finansal olarak sağlam olmasını, hissedarlar için değer yaratmasını ve olumlu bir küresel etkiye sahip olmasını sağlıyor. Ekibimizin bankacılık, girişimcilik, diplomasi ve kamu politikası alanındaki farklı deneyimi, finansal değeri ve olumlu küresel etkiyi artırma misyonumuzu desteklemektedir.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar