Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEğlence'Titanik', 'Yüzüklerin Efendisi' Oyuncusu Bernard Hill 79 yaşında Öldü

‘Titanik’, ‘Yüzüklerin Efendisi’ Oyuncusu Bernard Hill 79 yaşında Öldü

Etkileyici performansları ‘Titanik’ ve ‘Yüzüklerin Efendisi’ üçlemesi de dahil olmak üzere son on yılların en ikonik filmlerinden bazılarını süsleyen saygın ingiliz aktör Bernard Hill, 79 yaşında hayatını kaybetti.

Oyuncu ve şarkıcı Barbara Dickson, merhum oyuncuyla siyah beyaz bir fotoğrafını paylaşarak X’teki haberi doğruladı ve şöyle yazdı: “Bernard Hill’in ölümünü büyük bir üzüntüyle not ediyorum. John Paul George Ringo ve Bert, Willy Russell marvellous show 1974-1975’te birlikte çalıştık. Gerçekten harika bir oyuncu. Onunla yolları kesişmiş olmak bir ayrıcalıktı. Benny x #bernardhill’i YIRTIN”.

İngiltere’nin Manchester kentinde doğan Hill, ünlü BBC TV dizisi ‘Blackstuff’tan Oğlanlar’da Yosser Hughes’u canlandırmasıyla öne çıktı.

1980’lerin başında ‘Liverpool’da işsizlikle boğuşan gururlu ama çaresiz bir adam olan Hughes’u betimlemesi, olağanüstü oyunculuk becerileriyle tanınmasını sağladı.

Bununla birlikte, Hill’in bir hane adı olarak statüsünü sağlamlaştıran iki anıtsal gişe rekorları kıran filmdeki rolleriydi.

James Cameron’ın ‘Titanik’inde (1997), talihsiz RMS Titanic’in stoacı ama trajik komutanı Kaptan Edward Smith’i canlandırdı. Performansı, kaptanın hem asaletini hem de trajik gözetimini yakalayarak tarihsel figüre derinlik kattı.

Benzer şekilde, Peter Jackson’ın ‘Yüzüklerin Efendisi’ üçlemesinde Hill, Rohan Kralı Theoden’i canlandırdı. Manipüle edilen hükümdarın cesur bir lidere dönüşmesini canlandırması, özellikle the Battle of Helm’s Deep gibi unutulmaz savaş sahnelerinde izleyicilerle rezonansa girdi.

Kariyeri boyunca Hill, oyunculuk sanatına olan bağlılığını sergileyerek çeşitli türlerde ve platformlarda çok yönlülük sergiledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar