Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDubai Haber AğıTristar Ksa Filo ve Tehlikeli Madde Deposunu Görevlendirdi

Tristar Ksa Filo ve Tehlikeli Madde Deposunu Görevlendirdi

Enerji lojistiği şirketi Tristar Group’un bir yan kuruluşu olan Tristar KSA, kısa süre önce CHAMPİONX ürünlerinin güvenli taşınması ve depolanması için filosunu ve deposunu devreye aldı.

ChampionX, petrol ve gaz üretim kimyalarında dünya lideridir ve en son teknolojiyi, sarsılmaz tedarik güvencesini ve kritik problem çözmeyi güvenli, uygun maliyetli ve çevre odaklı bir şekilde sunar.

Steve Thomas liderliğindeki kıdemli bir ChampionX tedarik zinciri ve yönetim ekibi, kısa süre önce Dammam’daki Modon ikinci sanayi şehri’ndeki Tristar KSA tesisini ziyaret ederek 10.000 palet depolama kapasitesine sahip filo ve tehlikeli maddeler (DG) deposunu denetledi.

Filo, tankerlerin alt kısmı yerine aracın arkasına monte edilmiş bir çalışma kutusu veya pompa odası ile donatılmış paslanmaz çelik tankerleri içerir. İşletim kutusunun konumundaki bu değişiklik, daha güvenli işlemlerin kolaylaştırılmasına yardımcı olur.

Taşınan ürün yoğunluğuna, viskozitesine ve kafa basıncına bağlı olarak, Tristar KSA tankerlerinin pompaları, harici elektrik gücü veya dizel jeneratör gerektirmeden hava veya hidrolik ile çalıştırılır. Tristar KSA tarafından tasarlanan bu yenilikçi sistemler, sürücülerin fiziksel refahını korurken daha sürdürülebilir operasyonları da destekliyor.

Tristar Ksa’nın ülke müdürü Aous Ali, Tristar ksa’nın Suudi Arabistan’da kimyasal tankerlerde yalnızca müşterilerin operasyonel gereksinimlerini değil sürdürülebilirlik gereksinimlerini de karşılayacak şekilde tasarlanmış benzersiz ve yenilikçi bir tanker pompalama sistemi sunan ilk taşıyıcı olduğunu söyledi.

“Bunlar Dubai’deki merkez ofisimizin desteğiyle bizim tarafımızdan yapılan girişimlerdi. Kesin olmak gerekirse, havayla çalışan çift diyaframlı (AODD) bir pompa olan tanker pompalama sistemi, kamyon kompresöründen gelen hava kaynağını kullanacaktır.”

ChampionX tedarik zinciri direktörü Steve Thomas şunları söyledi: “Suudi Arabistan’daki operasyonlarımızı yerelleştirmeye ve hem güvenlik hem de kalite konusundaki katı gereksinimlerimizi karşılamaya odaklanarak, Championx’in Suudi Arabistan’daki toplu teslimatlarımız ve DG depolama gereksinimlerimiz için daha güvenli ve daha sürdürülebilir bir çözüm sağlayabilecek doğru tedarikçiyi bulması gerekiyordu.

“BAE’de birlikte çalıştığımız Tristar, yüksek güvenlik standartları ve Mena bölgesindeki dg’yi kullanma konusundaki uzmanlıkları ile tanınıyor. Bu deneyimle Tristar ksa’yı ksa’da stratejik bir tedarikçi olarak belirledik. Ekiplerimiz, müşteri ihtiyaçlarımızı yerel olarak karşılayarak, istenen güvenlik ve hizmet beklentilerini karşıladığımızdan emin olmak için birlikte çalışır.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar