Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporF1Trump'tan Verstappen'e Herkes Norris'in Kazanmasını Kutluyor

Trump’tan Verstappen’e Herkes Norris’in Kazanmasını Kutluyor

Son yıllarda, Pazar günü Miami Grand Prix’deki zaferinin ardından Donald Trump’a Max Verstappen için herkes tarafından kutlanan Mclaren’in Lando Norris’inden daha popüler bir Formula 1 yarışı kazananı olduğu şüpheli.

110 grand prix’de acı veren sekiz ikincilik de dahil olmak üzere çoğu podyum rekorunu galibiyetsiz (15) tutan Norris için gecikmiş bir zaferdi ve sevimli Briton’un kök salmasını kolaylaştırdı.

Red Bull’un kaybetmekten nefret eden ve McLaren sürücüsü tarafından Miami’nin hat trick galibiyetinden mahrum bırakılan üçlü dünya şampiyonu Verstappen bile, ekibi tarafından kalabalıklaşan, çukur arazisinde sörf yapan ve sırılsıklam olan Norris’i tebrik eden ilk kişiler arasındaydı. şampanya duşunda.

“Uzun zaman oldu ve bugün Lando tarafından dövüldüğüm için çok mutluyum,” diye gülümsedi gerçekten memnun bir Verstappen. “Kesinlikle hak etmişti.

“İlk yarışınızı kazanmak harika. Her zaman oldukça duygusaldır. Sizi podyumda olma hayaliniz için çalıştığınız tüm günlere geri getiriyor.”

Yarıştan önce McLaren garajını ziyaret eden eski ABD başkanı Donald Trump, kazananı desteklemekten mutluluk duyarak Norris’e daha sonra onun şanslı cazibesi olduğunu söyledi.

Miami’ye gelmeden önce büyükannesine bir yarış kazanacağını söyleyen Norris, “Sonra beni gördü ve tebrik etmeye geldi” dedi. “O (Trump) benim şanslı çekiciliğim olduğunu söyledi çünkü bu benim galibiyetimdi, ama daha fazla yarışa gelip gelmeyeceğini bilmiyorum.”

Norris’in annesi ve babası, o ana tanık olmak için Miami’de olmasalar da kendinden geçmişlerdi.

“Elma şarabı Somerset’te akıyor! Büyük bir kutlama,”dedi Adam Norris Sky Sports’a. “Muhtemelen son 16 yılda gittiğim yaklaşık 900 yarış olduğunu düşünüyordum.

“Bir ebeveyn olarak kaç saat harcadığınızı bilmek, onları desteklemek ilginç.

“350 hafta sonunu ve tüm yarışları farklı hafta sonları saydım.

“Bu harika. Onun adına çok mutluyum.”

Oğlunun başarısında etkili olan başka bir baba olan Anthony Hamilton – yedi kez dünya şampiyonu Lewis – Norris’e de tebriklerle mesaj attı.

Norris bir kızlık galibiyeti için gecikmiş olsa da, beklemesi en uzun sürmedi.

Dünya şampiyonu Jenson Button ilk galibiyetinden önce 113 yarışa ve Nico Rosberg 111’e ihtiyaç duyuyordu.

Red Bull’dan Sergio Perez, podyumun zirvesine yaptığı ziyaretten önce 190 yarış rekorunu elinde tutuyor ve Ferrari’den Carlos Sainz 150 ve Mark Webber 130’u aldı.

Norris hala ilk zaferini nasıl kutlayacağına dair planları tamamlıyordu, ancak şimdiden ikinci bir galibiyet düşünüyordu.

“Bu, ilk galibiyetinizi aldığınızda yalnızca bir kez olur. Bu gece iyi bir gece olacak, “dedi Norris, takım patronu Zak Brown’un uçuşu Pazartesiye kadar ertelediğini doğruladı, böylece uygun bir kutlama olacaktı. “Bunun başlangıç olduğunu söylemek isterim ve şimdi daha fazlası için gerçekten açız. Başımızı eğip itmeye devam edeceğiz.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar