Pazar, Haziran 30, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaYaşamHavacılıkUnion, Westjet Havayolları'nın Mekanikle Anlaşmaya Varılana Kadar Devam Edeceğini Söyledi

Union, Westjet Havayolları’nın Mekanikle Anlaşmaya Varılana Kadar Devam Edeceğini Söyledi

Sendika başkanı Pazar günü Reuters’e verdiği demeçte, WestJet Havayolları’nın mekaniğinin Kanada’nın uzun tatil hafta sonu boyunca yüzlerce iptal edilmiş uçuşa yol açan grevinin anlaşmaya varılana kadar devam edeceğini söyledi.

Uçak Mekaniği Kardeşlik Derneği başkanı Bret Oestreich, iki tarafın Pazar günü bir arabulucu ile yeniden bir araya geleceğini söyledi. Sendika, üyelerinin% 97’sinin Mayıs ayında varılan bir ücret anlaşmasını reddetmesinin ardından Cuma günü greve giden uçak bakım mühendisleri de dahil olmak üzere Westjet’te yaklaşık 680 işçiyi temsil ediyor.

Oestreich, “Tek yapmak istediğimiz masaya geri dönmek” dedi. “Anlaşma sağlanana kadar grev yürürlükte olacak.”

İki tarafın, yaklaşık dört yıllık bir sözleşmede yaklaşık% 7 veya 8 milyon dolardan az bir birinci yıl ekonomik farkla ayrıldığını söyledi.

Onex Corp’a ait olan WestJet, Pazar günü yorum yapmak için hemen müsait değildi.

Cumartesi günü, WestJet CEO’su Alexis von Hoensbroech, liderlerin müzakere etmeyi reddettiğini savunarak aksaklıktan sendikayı sorumlu tuttu.

“Onların tek amacı mümkün olduğunca çok sayıda Kanadalı yolcuyu rahatsız etmekti” dedi.

Kanada’nın en büyük ikinci taşıyıcısı Cumartesi günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, 49.000’den fazla yolcuyu etkileyen toplam 407 uçuşu iptal ettiğini söyledi.

WestJet, anlaşmanın ilk yılında% 12,5’lik bir ücret artışı ve anlaşma süresi boyunca% 23’lük bileşik bir ücret artışı teklif ettiğini söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar