Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEVideo: BAE Sürücüleri, Abu Dabi'deki Trafik Kurallarına Uymak için Ücretsiz Yakıt Kartı...

Video: BAE Sürücüleri, Abu Dabi’deki Trafik Kurallarına Uymak için Ücretsiz Yakıt Kartı Alıyor

Abu Dabi’deki polisler kısa süre önce trafik cezası vermek için değil, onlara ücretsiz benzin kartları vermek için bir dizi sürücüyü kenara çekti.

Abu Dabi’nin Mutluluk Devriyesi memurları, devam eden Arap Trafik Haftası için farkındalık faaliyetlerinin bir parçası olarak gelen bir girişimde trafik kurallarına uyan sürücüleri ödüllendirerek yollara geri döndüler.

Güvenlik Medyası bölüm başkanı Teğmen Albay Nasır Abdullah El Saadi, Adnoc benzin kartlarının yanı sıra, iyi sürücülere yol güvenliği konusunda hediyeler ve broşürler verildiğini söyledi.

İşte kampanyanın bir videosu:

Teğmen Albay Al Saadi, sürücüleri trafik kurallarına uyma ve herkesin güvenliği için ihlallerden kaçınma alışkanlığını sürdürmeye çağırdı.

10 Mayıs’a kadar sürecek olan Arap Trafik Haftası, halkın kurallara uymanın ve yoldayken tüm dikkat dağınıklıklarından kaçınmanın ne kadar önemli olduğu konusunda farkındalığını artırarak güvenliği sağlamayı hedeflediğini de sözlerine ekledi.

Bu, Abu Dabi Polisinin iyi sürücüleri ilk kez şaşırtması değildi. Yetkililer, çabalarını takdir etmek için TV hediye setleri, sertifikalar da dahil olmak üzere özel hediyeler dağıtıyorlar. Benzer girişimler zaman zaman diğer emirliklerde de yapılmaktadır.

Trafik ve Güvenlik Devriyeleri Müdürlüğü Mutluluk Devriyesi Ekibinin başkanı Maj Nasır Saleh bin Badouh Al Darmaki, bu sürücülerin onurlandırılmasının, yolların güvende kalmasına yardımcı olabilecek “trafik pozitifliğini” artırma çabalarının bir parçası olduğunu söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar