Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriket'Virat ve Rohit ile Aç': Sourav Ganguly, T20 Wc'de Hindistan için ilk...

‘Virat ve Rohit ile Aç’: Sourav Ganguly, T20 Wc’de Hindistan için ilk Hamurları Seçti

Eski Hindistan Kriket Kontrol Kurulu (BCCI) başkanı Sourav Ganguly, 1 Haziran – 29 Haziran tarihleri arasında ABD ve Batı Hint Adaları’nda düzenlenen ICC T20 Dünya Kupası’nda Hindistan kaptanı Rohit Sharma ile birlikte açmak üzere vuruş ustası Virat Kohli’yi seçti.

Kohli, Royal Challengers Bengaluru (RCB) için vuruşunu açarken sansasyonel bir 2024 IPL sezonu ile T20 wc’ye geliyor. Yakın zamanda sona eren Hindistan Premier Ligi’nde, Royal Challengers Bengaluru’da yer alan 35 yaşındaki oyuncu, nakit zengini ligin 17. baskısında en çok koşuyu attığı için Turuncu Şapkayı kazandı.

Bir asır ve beş ellili ile 15 maçta ortalama 61.75 ile 741 koşu yaptı. En iyi skoru 113 * idi ve vuruş oranı, tek bir IPL sezonunda Kohli için şimdiye kadarki en yüksek puan olan 154.69’du.

Ganguly, ıpl’nin ikinci bölümünde olduğu gibi özgürce oynayan Hindistan’ın yıldız vurucusunun T20 Dünya Kupası’nda Hindistan için çok önemli olacağını düşünüyor.

“Virat ve Rohit ile açardım. Virat’ın ıpl’nin ikinci yarısında RCB için yaptığı gibi vurmasını istiyorum. Özgürlüğe sahip çıkmalı. Söylemeye gerek yok, o harika bir oyuncu, ancak Hindistan’ın başarılı olması için Virat’ın ıpl’de olduğu gibi özgürlükle vurması gerekecek. Bu yüzden benim seçimim siparişin başında Virat ve Rohit olacaktı, “dedi Sourav Ganguly Revsportz’a.

Rishabh Pant, Aralık 2022’deki büyük bir araba kazasından sonra profesyonel krikete kükreyen bir geri dönüş yaptı ve kükreyen solak, ıpl’de ortalama 40,54 ile 446 koşu ve 155,40 vuruş oranı yaptı. Pant ayrıca, en son Hindistan Premier Ligi (IPL) sezonunda eldivenlerle ortak 16 işten çıkarılma olduğunu iddia etti.

Eski kaptan ayrıca küçük kapı bekçisi vurucu Rishabh Pant’in tüm yerden şut atma yeteneğini selamladı ve ayrıca 26 yaşındaki oyuncunun T20 wc’de iyi performans göstereceğine olan güvenini dile getirdi.

“O çok özel bir yetenek. Onun tutulması iyi, ama vuruşları gerçekten özel. Yerde bazı harika açılar seçebiliyor ve bu onun usp’si. Gördüğünüz gibi her oyuncu bunu yapamaz. Pant’i Hindistan için çok önemli yapan da bu. Bu dönüşü yapmak için çok çalıştı ve başarılı olmak için can atıyor. Önemli bir fark yaratacağından eminim “diye ekledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar