Salı, Haziran 25, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketWarner, Avustralya'nın Dünya Kupası Çıkışından Sonra Uluslararası Kriketten Çekildi

Warner, Avustralya’nın Dünya Kupası Çıkışından Sonra Uluslararası Kriketten Çekildi

David Warner’ın 15 yıllık uluslararası kariyeri, Avustralya’nın T20 Dünya Kupası’ndan dayanılmaz bir şekilde atılmasıyla Salı günü iklim karşıtı bir sona erdi.

Avustralya ve Warner, Afganistan’ın Bangladeş’i çivileyen sekiz koşuyla yenerek yarı finale yükselmesini ancak powerless’ı izleyebildi.

Avustralya’nın kaderi, Hindistan’ın onları yüksek dramlı bir günde St. Lucia’da 24 koşuyla yenmesinin ardından dengede kalmıştı.

37 Yaşındaki açılış vurucu Warner her zaman Amerika Birleşik Devletleri ve Karayipler’deki Dünya Kupası’nın uluslararası krikete veda edeceğini söylemişti.

Bu şekilde çıkmayı hayal bile edemezdi.

Savaşçı Warner, Ocak 2009’daki uluslararası çıkışından bu yana Avustralya düzeninin zirvesinde uzun boylu durdu ve açılış ortakları gelip giderken.

Pedlerini tartışmasız Avustralya’nın en büyük üç formatlı oyuncusu olarak kapatıyor. 110 maçtan 3.277’si ile T20 kriketinde ülkenin önde gelen golcüsüdür.

Warner, Ocak ayında ortalama 44.60’lık 8.786 koşuyu yağmaladıktan sonra 70.19vuruş oranıyla 112 testlik ışıltılı bir kariyerden çıktı. Bir günlük başarıları eşit derecede etkileyiciydi ve 161 maçtan 6.932 koşu yaptı.

Warner aynı zamanda oyundaki en tutarlı kayma alanlarından biriydi ve adı takım listesindeki ilkler arasındaydı.

“Muhtemelen şimdiye kadarki en büyük üç formatlı oyuncumuzdur. O bir kayıp olacak, “dedi Avustralya teknik direktörü Andrew McDonald son zamanlarda.

“Diğer insanlar bir süredir onun için ateş ediyorlar, ama bizim için içsel olarak, masaya getirdiği büyük değeri ve ne getirdiğini gördük, bu yüzden onu seçmeye devam ettik.”

Ancak sahadaki tüm istismarlarına rağmen, Warner yol boyunca düşmanlar edindi ve 2018’deki kötü şöhretli bir top kurcalama skandalındaki kilit rolüyle sonsuza dek hatırlanacak.

Cameron Bancroft, Cape Town’daki bir Test sırasında kanıtları pantolonunun altına gizlemeye yönelik kaba bir girişimden önce topu sürtmek için zımpara kağıdı kullandığında Warner baş çizici olarak görülüyordu.

Kaptan Steve Smith ile birlikte Warner, Cricket Australia tarafından bir yıllığına uzaklaştırıldı, kaptan yardımcılığından çıkarıldı ve takıma liderlik etmesi yasaklandı.

Dünyanın dört bir yanındaki liglerde T20 kriket oynamaya devam edecek ve aynı zamanda yorumcu olacak olan Warner, bu ay her zaman “Zımpara kapısı” tarafından lekeleneceğini itiraf etti.

“20-30 yıl sonra insanlar benim hakkımda konuştuğunda her zaman o zımpara skandalı yaşanmasının kaçınılmaz olacağını düşünüyorum” dedi.

Haksız yere seçildiğini hissediyor.

“Avustralya kriket takımını sevmeyen ya da benden hoşlanmayan insanlar olsun, ben her zaman onu idare eden kişi oldum” diye ekledi.

Bu nedenle Warner, uluslararası emekliliği dört gözle beklediğini söyledi.

“Bir kişi sadece emebilir (çok fazla)” dedi. “Benim için artık başa çıkmayacağımı bilerek dışarı çıkmak harika.”

Warner her zaman iddialı bir varlıktı ve “Zımpara kapısı” na katılımı birçokları için sürpriz değildi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar