Pazar, Haziran 30, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEğlenceYargıç, Alec Baldwin'in Adam Öldürme Suçlamasını Reddetme Önergesini Reddetti

Yargıç, Alec Baldwin’in Adam Öldürme Suçlamasını Reddetme Önergesini Reddetti

Cuma günü bir New Mexico yargıcı, aktör Alec Baldwin’in 2021’de bir görüntü yönetmeninin Rust filminin setinde ölümcül bir şekilde vurulması nedeniyle karşı karşıya olduğu adam öldürme suçlamasını reddetme talebini reddetti.

Hakim, kararında Baldwin’in avukatlarının 21 Haziran ve Pazartesi günkü duruşmasında, görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’i öldüren mermiyi ateşleyen silahın ölümünden sonra FBI tarafından yapılan testler sırasında hasar görmesi ve avukatlarının kendi testlerini yapmasını engellemesi nedeniyle suçlamanın reddedilmesi gerektiği yönündeki argümanlarını reddetti.

Baldwin’in Temmuz ayında yargılanması planlanıyor.

Baldwin, Santa Fe, New Mexico yakınlarındaki bir film setinde kamera kurarken ona silah doğrultduktan sonra Hutchins canlı bir mermi ile vuruldu.

30 Rock yıldızı, Hutchins’in ölümünün sorumluluğunu reddetti ve silahı görüntü yönetmenine doğrultup eğdikten sonra kendi kendine patladığını söyledi. Davanın merkezinde yer alan bir iddia olan tetiği çekmeyi reddediyor.

Çatışmaya karışan tabancaya yanlışlıkla canlı mermi yükleyen Rust zırhçısı Hannah Gutierrez, kasıtsız adam öldürmekten suçlu bulundu ve Nisan ayında suçlu bulunursa Baldwin’in karşı karşıya kalacağı aynı dönem olan 18 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Baldwin’in hukuk ekibi, savcıların davalarını kanıtlanmamış hipotez üzerine kurduklarını söyledi. silah düzgün çalışıyordu ve Baldwin tetiği çekmedikçe patlayamazdı. Baldwin’in avukatları, silahın değiştirildiğini ve tetiği çekmeden ateş etmesine izin verdiğini savundu.

Yargıç Mary Sommer, Baldwin’in önergesini reddetme kararında, avukatlarının savcıların kimsenin masumiyetini kanıtlayabileceğini bilerek silaha zarar verdiğini kanıtlayamadıklarını ve silah hasar gördükten sonra “karşılaştırılabilir kanıt” elde edemeyeceklerini kanıtlayamadıklarını söyledi.

Sommer, silahın davanın merkezinde olduğunu kabul etti ve savcıların, jüriye nasıl zarar gördüğünü ve alaka düzeyini açıklayabilecek tanıkları aramaları gerektiğini söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar