Pazar, Haziran 30, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEYeni BAE Para Cezalarından Ücretli Otoparka: 6 Kural, Temmuz Ayından İtibaren Yürürlüğe...

Yeni BAE Para Cezalarından Ücretli Otoparka: 6 Kural, Temmuz Ayından İtibaren Yürürlüğe Girecek Değişiklikler

Günler çok hızlı geçmiş gibi görünüyordu ve birkaç dakika içinde 2024’ün yarı yolunda olacağız. BAE için ilk altı ay, yetkililerin Emirlikler’deki yaşamı ve hanehalkı bütçelerini yeniden şekillendirebilecek yeni politikalar belirlemesi ve kararlar almasıyla yoğun bir dönem oldu. Yılın ikinci yarısı başladığında, bir dizi yeni ücret ve düzenleme devreye girecek. Bazı sigorta primleri artacak, altı Dubai mahallesinde yaşayanlar park etmek için daha fazla para ödemek zorunda kalabilir. Etkileyenler ayrıca ortaklıklarına dikkat etmeli ve yeni bir kuralı ihlal etmediklerinden emin olmalıdır. İşte Temmuz ayından itibaren BAE’de yürürlüğe girecek altı değişiklik ve politika — kaçırmanız durumunda.

1. Dubai Alışveriş Merkezi ücretli otopark

Dubai Mall’da alışveriş yapmayı seviyor musunuz? BAE’nin en büyük alışveriş merkezinde dolaşırken zaman kaybetmemeyi unutmayın! 1 Temmuz’dan itibaren Dubai Mall’un bazı bölgelerinde ücretli otopark olacak. Otopark hafta içi ilk 4 saat, hafta sonları ise ilk 6 saat ücretsiz olacaktır. Boş saatler dolduktan sonra ziyaretçilerden saatlik ücret alınacaktır. Ücret, otoparktan çıktıktan sonra sürücünün Salik hesabından düşülecek ve tarifeler 1.000 Dh’ye kadar çıkabilecektir.

 

Dosya Fotoğrafı. Açıklayıcı amaçlar için kullanılan resim

2. Dubai’nin 6 mahallesinde ücretli otopark

Hiç durmadan dolaşıp umutsuzca bir park yeri aradınız mı? Şehir hızla büyüdükçe Dubai, nüfusun ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli tesis bulunduğundan emin oluyor. Buna paralel olarak, emirlik’teki altı kilit mahalle ücretli park yerlerini genişletmeye hazırlanıyor; Ancak premium noktalar için ücret de artacak. Toplamda 7.000’den fazla noktaya sahip olan otopark tesisi sabah 8’den akşam 10’a kadar çalışacak. Temmuz ayı sonuna kadar yeni ücretli park yerlerinin hayata geçirilmesi bekleniyor.

 

Dosya Fotoğrafı. Açıklayıcı amaçlar için kullanılan resim

3. Emirlik uygunluk kontrolleri

Özel bir şirkette mi çalışıyorsunuz? Öyleyse, son altı ay içinde 50 veya daha fazla çalışanı olan şirketlerin yüzde 1 daha fazla BAE Vatandaşı tutmuş olması gereken Emirlikleştirme hedefini duymuş olabilirsiniz. İnsan kaynakları ve Emirlik Bakanlığı’na (Mohre) göre, hedefe ulaşmak için son tarih 30 Haziran. 1 Temmuz’dan itibaren şirketler, uyumsuzluk nedeniyle çeklere ve para cezalarının uygulanmasına tabi olacak. Bu yıl para cezası, işe alınmayan her Emirlik için 8.000 Dh’dir; Bu, 2026 yılına kadar her yıl 1.000 Dh artacaktır.

 

Dosya Fotoğrafı. Açıklayıcı amaçlar için kullanılan resim

4. Sağlık sigortası kapsamının genişletilmesi

Üst düzey sağlık tesislerine erişmek istediniz ama aldığınız sigorta temel bir plan mıydı? Artık Daman sigorta sahipleri, temel planlarını korurken Abu Dabi’deki birinci sınıf hastanelere erişebiliyor. Kapsama genişlemesi gerçekleştikçe kullanıcılar daha yüksek primler ve ek ödemeler ödemek zorunda kalacaklar. Temel planın sahipleri, sigorta kapsamının ötesine geçmedikçe, genellikle yatarak tedavi ve bir günlük prosedürler için standart ekstra ücretler ödemek zorunda kalmazken, bu durum değişecek şekilde ayarlanmıştır. Erişim, en yüksek kalitede sağlık hizmetini içerecek şekilde genişledikçe, sigorta sahipleri ayrıca yatarak tedavi ve bir günlük prosedür başına 200 Dh’yi ödemek zorunda kalacaklar.

 

Dosya Fotoğrafı. Açıklayıcı amaçlar için kullanılan resim

5. Etkileyenler için zorunlu lisans

6. Ajman yapı sınıflandırması

Ajman’da bir bina kiracısıysanız ve hizmetlerin kalitesi hakkında bilgi almak istiyorsanız, 1 Haziran’dan itibaren sınıflandırma yardımcı olacaktır. Ajman sakinleri, binalarının standartlara ve yönetmeliklere uygunluğu hakkında bilgilere erişebilecekler. Üç aylık bir süre içinde binalar uluslararası kriterlere göre sınıflandırılacaktır. Saha ziyaretleri gerçekleştirilecek ve ardından sonuçlar doğrudan sakinlere tam şeffaflıkla erişilebilen elektronik bir sistemde görüntülenecektir.

 

Dosya Fotoğrafı. Açıklayıcı amaçlar için kullanılan resim
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar