Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEYetkililer, ABD Enerji Bakanı'nın Önümüzdeki Hafta BAE ve Suudi Arabistan'ı Ziyaret Edeceğini...

Yetkililer, ABD Enerji Bakanı’nın Önümüzdeki Hafta BAE ve Suudi Arabistan’ı Ziyaret Edeceğini Söyledi

İki Biden yönetim yetkilisi Cuma günü Reuters’e verdiği demeçte, ABD Enerji Bakanı Jennifer Granholm’un “iklim işbirliği” ve diğer konular üzerinde çalışmak üzere önümüzdeki hafta BAE ve Suudi Arabistan’ı ziyaret edeceğini söyledi.

Yetkililerden biri, ziyaretin salıdan perşembeye kadar süreceğini ve Granholm’un önce BAE’Yİ ziyaret edeceğini söyledi. Sekreter olarak bölgeye ilk gezisi olacak.

Yetkililer, “Ziyaret, ABD ile bu bölge arasındaki uzun süredir devam eden angajmanın bir devamı” dedi.

“Özellikle, Enerji Bakanlığı için, her iki ülkenin de iklim işbirliği ve enerji ekonomisini çeşitlendirmek için yaptığı çalışmaları ilerletecek.”

Kaynaklar, Granholm’un ABD, Suudi Arabistan ve Katar da dahil olmak üzere küresel petrol ve gaz üretiminin% 40’ini temsil eden bir grup ülke olan Net Sıfır Üreticiler Forumu toplantısına katılacağını söyledi.

Metanın azaltılması ve temiz enerjinin yaygınlaştırılması gibi emisyonları azaltmanın yolları üzerinde çalışan grup, 2021 yılında kuruldu.

Suudi Arabistan ve BAE, üretim kesintilerinin uzatılıp uzatılmayacağını tartışan OPEC üyesi.

Kaynaklardan biri, Net Sıfır toplantısının çok önceden planlandığını ve Granholm’un petrol politikasını seyahatteki meslektaşlarıyla görüşmeyi planlamadığını söyledi.

Kaynaklar bu ay Reuters’e verdiği demeçte, Biden yönetimi ve Suudi Arabistan, Ortadoğu’nun “büyük pazarlığının” bir parçası olarak öngörülen İsrail-Suudi normalleştirme anlaşmasının zor kalmasına rağmen, ABD güvenlik garantileri ve sivil nükleer yardım konusunda bir anlaşmaya yaklaşıyor.

Bu görüşmeler ABD tarafında Beyaz Saray yetkilileri ve Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülüyor, ancak Granholm değil.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar