Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAE1 Milyondan Fazla BAE Sakini 3 Yıl İçinde Yapay Zekanın Nasıl Kullanılacağını...

1 Milyondan Fazla BAE Sakini 3 Yıl İçinde Yapay Zekanın Nasıl Kullanılacağını Öğrenecek: Bakan

Önümüzdeki üç yıl içinde, BAE’de bir milyondan fazla kişi yapay zekayı (AI) etkin bir şekilde kullanabilecek — hedef bu ve bu nedenle bu hedefe ulaşmak için aşamalar halinde bir dizi girişim başlatılıyor, ülkenin AI bakanı Salı günü söyledi. Yapay Zeka, Dijital Ekonomi ve Uzaktan Çalışma Uygulamalarından Sorumlu Devlet Bakanı Ömer Sultan El Olama, yapay zekaya adanmış bir kampüsün plan kapsamındaki kilit girişimlerden biri olduğunu söyledi. Şirketler, profesyoneller ve diğer paydaşlar için tasarlanan bu ‘kampüs’ veya geri çekilme — yapay zeka atölyelerinden oluşan — Salı günü DIFC’DE başladı ve zamanla genişletilmesi bekleniyor, dedi Al Olama. Bakan, ”Göreceğiniz ilk aşama, önümüzdeki dönemde genişleyecek ve dünyanın en büyük yapay zeka odaklı uygulaması olacak” dedi. Geleceğin Müzesi.

 

“Dubai Veliaht Prensi Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Raşid El Maktum, bir milyon insana bu yeni araçları çok kısa bir zaman diliminde nasıl etkili bir şekilde kullanacaklarını öğretmek için iddialı programı açıkladı … sadece üç yıl içinde. Bu geri çekilme bunun için bir basamak taşı.” Şeyh Hamdan daha önce, kendisini inovasyonda küresel bir lider olarak kurma vizyonunun bir parçası olarak, yapay zeka destekli hükümet operasyonları için öncü bir modelin geliştirildiğini ortaya çıkardı.

Dubai’nin baş yapay zeka görevlileri işe başladı

Yapay Zeka kampüsünün lansmanı, Dubai devlet kurumları için 22 baş yapay zeka görevlisinin atanmasının ardından geldi. Al Olama, yapay zekanın benimsenmesini hızlandırabilecek değişiklik yapıcılar olarak da görev yapan memurların Salı günü göreve başladığını söyledi. “Bugünden hemen sonra görevlerini üstlenecekler… Mühendisler, geliştiriciler veya kullanıcılar için olsun, yapay zeka yetenekleri için bir numaralı hedef olmak istiyoruz “dedi. El Olama, bu memurların hükümetin vizyonunu gerçeğe dönüştürmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Nasıl seçildiler?

Baş yapay zeka görevlileri, toplum gelişimi, insan kaynakları, gümrük, polislik ve sivil havacılık gibi alanları yöneten departmanlar arasında atanır. “Her birey, bilgiyi, bu teknolojiyi kullanma yeteneklerini ve ayrıca kör noktalarının ne olduğunu anlamak için titiz bir alıştırmadan geçti. Bunun nedeni, her hükümet departmanındaki her danışmanın vizyonu gerçeğe dönüştürebildiğinden, gerçekleştirebildiğinden ve gerçekleştirebildiğinden emin olmak istiyoruz.” Yapay zeka sektörüne yatırım yapmanın bir lüks değil, bir zorunluluk olduğunu vurguladı. “Hükümetlerimizin hizmetlerinin, yeteneklerinin ve işgücünün iyi adapte edildiğinden ve son teknoloji olduğundan emin olmaları gerekiyor.” Bakan, “Dubai’de değişimin gerçekleşmesini beklediğimize inanmıyoruz, değişimi hızlandırıyoruz” dedi.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar