Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAE130'dan 1.300Km'ye: BAE Sakinleri Kurban Bayramı için Ne Kadar Sürüyor Uzun Hafta...

130’dan 1.300Km’ye: BAE Sakinleri Kurban Bayramı için Ne Kadar Sürüyor Uzun Hafta Sonu

Kurban Bayramı’nı kutlamak için ne kadar ileri gitmeye istekli olursunuz? Bazı BAE sakinleri, kısa bir yolculuk için bir varış noktasına 2.600 km gidip gelmeyi planlıyor.

16 Haziran’dan 19 Haziran’a kadar süren bayram tatilleri ile birçok aile, uzun hafta sonundan en iyi şekilde yararlanmak için yakındaki destinasyonları keşfetme fırsatını değerlendiriyor. Bazı sakinler mola için Salalah’a giderken, diğerleri ülkenin daha az kalabalık olan bölgesini tekerlekli olarak keşfetmekle yetiniyor.

Salalah’a yolculuk

Bazı sakinler için önemli olan yolculuktur. Muhammed Abunael, Umman Salalah’a 1.300km seyahat etmeyi planlıyor. “Geçenlerde yeni bir SUV aldım ve bir yolculuğa çıkmak istedik. Ancak hava nedeniyle, iyi havası olan ve arabayla ulaşılabilen bir varış noktasını ziyaret etmeyi planlıyoruz. Hareef’in başında Salalah’ı ziyaret etmek bizim için mükemmel bir plan yapıyor, ”dedi Abu Dabi’de ikamet eden Abunael.

“Kuzenlerim ve arkadaşlarım hazır ve sabırsızlıkla bekliyorlar. Yolculuğun kendisi bir maceradır ve Salalah’ın manzaraları nefes kesicidir. Cuma akşamı yola çıkacağız ve sabah Salalah’a varacağız. Kurban Bayramımızı Salalah’ta kutlayacağız “diye ekledi Ürdünlü gurbetçi.

Kalba’da aile toplantıları

Tatillerde ailenizle vakit geçirmek çoğu sakin için bir önceliktir, bu nedenle çoğu ya bir tatil için dışarı çıkar ya da ülke genelinde sevdiklerini ziyaret eder.

“Aile Bayram kutlamalarının merkezinde kalıyor ve bu uzun hafta sonu yakın akrabalarla geçirilecek. Kardeşim yakın zamanda Kalba’ya taşındı ve bir konakta yaşıyor. Akrabalarımızdan birkaçı Bayram’ı orada kutlamayı ve uzun hafta sonunun geri kalanını orada geçirmeyi planladı “dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar