Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaİsrail Savaş Kabinesi Bakanı Gantz'ın Netanyahu Hükümetinden Ayrılması Bekleniyor

İsrail Savaş Kabinesi Bakanı Gantz’ın Netanyahu Hükümetinden Ayrılması Bekleniyor

İsrail’in merkezci savaş kabinesi bakanı Benny Gantz’ın Cumartesi günü daha sonra Başbakan Binyamin Netanyahu’nun acil durum hükümetinden istifasını açıklamasının beklendiği bir konuşma yapması planlanıyor.

Geçtiğimiz ay Gantz, muhafazakar başbakana, İsrail’in Filistinli militan grup Hamas’a karşı yıkıcı bir askeri saldırı başlattığı Gazze için net bir sonraki gün stratejisi hazırlaması için 8 Haziran tarihini sundu.

Bakanın sözcüleri planlanan konuşmasının ayrıntılarını vermediler, ancak İsrail’in önde gelen gazetelerindeki siyasi yorumcular istifasını açıklamasının beklendiğini söyledi.

Gantz’ın merkezci partisinin ayrılması, parlamentonun 120 sandalyesinin 64’ünü kontrol eden Netanyahu’nun iktidar koalisyonu için acil bir tehdit oluşturmayacak, ancak yine de ciddi bir etkisi olabilir.

Gantz’ın gitmesiyle Netanyahu, Gazze savaşı’na sekiz ay kala diplomatik ve iç baskının arttığı bir dönemde İsrail’de ve yurtdışında hükümete desteğin genişletilmesine yardımcı olan merkezci bir bloğun desteğini kaybedecekti.

7 Ekim’den kısa bir süre sonra, ulusal çıkarlara yönelik siyasi düşünceleri bir kenara bıraktığını söyleyerek birlik hükümetine katıldı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar