Pazar, Mayıs 26, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporAt Yarışı28. Dubai Dünya Kupası Başladı

28. Dubai Dünya Kupası Başladı

BAE Başkan Yardımcısı ve Başbakanı ve Dubai Hükümdarı Majesteleri Şeyh Muhammed Bin Rashid Al Maktoum, Cumartesi günü Meydan Hipodromu'nda düzenlenen 28. Dubai Dünya Kupası'na katıldı.

Etkinliğe Dubai Veliaht Prensi Şeyh Hamdan Bin Muhammed Bin Rashid Al Maktoum ve Dubai Hükümdarı Birinci Yardımcısı ve BAE Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Şeyh Maktoum Bin Muhammed Bin Rashid Al Maktoum da katıldı.

Bu vesileyle konuşan Şeyh Muhammed şunları söyledi: “28. Dubai Dünya Kupası, BAE’nin mükemmellik arayışı yoluyla dünyayı birleştirmeye olan bağlılığının bir kanıtıdır. 1996 yılındaki başlangıcından bu yana, Dubai Dünya Kupası, Dubai’nin küresel bir spor merkezi ve binicilik endüstrisinde bir lider olarak statüsünün yükseltilmesinde önemli bir rol oynadı. Dünyanın en iyi atlarının ve dünyanın dört bir yanından ünlü jokeylerin ve eğitmenlerin katılımı, Dubai’nin uluslararası at yarışı ortamındaki itibarını yansıtıyor.”

Şeyh Muhammed, Dubai Dünya Kupası’nın yalnızca at yarışlarının en iyilerini kutlamakla kalmayıp aynı zamanda dünya çapındaki meraklılar arasında paylaşılan özel bağı yeniden canlandırarak BAE’nin zengin tarihi ve binicilik mükemmelliği mirasında bir başka parlak noktaya işaret ettiğini söyledi.

Ayrıca BAE ve Dubai’nin, sportif başarıları artırmak için bölgesel ve küresel at yarışı toplulukları arasında yakın işbirliğini ve uzmanlık paylaşımını teşvik etmeye devam ettiğini vurguladı. Majesteleri, Dubai Yarış Kulübü ve Meydan Hipodromu takımlarını, Dubai’nin önde gelen bir uluslararası spor destinasyonu olarak statüsünü daha da güçlendiren, başka bir olağanüstü küresel etkinlik sunma çabalarından dolayı övdü.

Dubai Sivil Havacılık Otoritesi Başkanı ve Emirates Havayolu ve Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Şeyh Ahmed Bin Saeed Al Maktoum’un katıldığı muhteşem gecede; Dubai Spor Konseyi Başkanı Majesteleri Şeyh Mansur Bin Muhammed Bin Rashid Al Maktoum; Birçok ileri gelenin ve dünyanın en önde gelen at sahipleri ve eğitmenlerinden bazılarının katıldığı Dubai Dünya Kupası, kıyasıya çekişmeli dokuz yarışa sahne oldu.

Dubai Dünya Kupası’nda Meydan Hipodromu’nda yarışan 33 Grup 1 (G1) şampiyonu da dahil olmak üzere 14 ülkeden 120 at yer aldı. 150 ülkeden 40 uluslararası kanalın etkinliği yayınladığı Dubai Dünya Kupası, 150’den fazla ülkeden milyonlarca at yarışı tutkunu tarafından televizyondan izlendi. Bu kapsamlı yayın kapsamı, Kupanın dünyanın en prestijli at yarışı etkinliklerinden biri olma statüsünün altını çiziyor.

Zafer Kutlamaları

Şeyh Hamdan, Laurel River’ı 28. Dubai Dünya Kupası’nın galibi olarak taçlandırdı. Merhum Suudi Prens Halid Bin Abdullah için Juddmonte Çiftlikleri’nin ipeklerini giyen kazanan, antrenör Bhupat Seemar’ın gözetiminde jokey Tadhg O’Shea tarafından sürüldü.

28. Dubai Dünya Kupası’nın toplam 30,5 milyon dolarlık para ödülü var; bunların en öne çıkanı, toprak zeminde 2000 metrede koşulan 12 milyon dolarlık G1 Dubai Dünya Kupası yarışı.

Sponsorların Onurlandırılması

Etkinliğin başarısındaki kilit rollerini takdir eden Dubai Yarış Kulübü Başkanı Şeyh Rashed Bin Dalmook Al Maktoum, aralarında Emirates Airlines, Longines, DP World, Nakheel, Atlantis The Royal ve Azizi’nin de bulunduğu Dubai Dünya Kupası sponsorlarını onurlandırdı. Gelişmeler, Al Tayer Motors, One Zabeel ve Emaar.

Dubai Dünya Kupası gecesi, Meydan semalarında son teknoloji lazer teknolojisi, LED aydınlatma ve yaklaşık 4.000 drone’un yer aldığı göz kamaştırıcı bir gösteriyle sona erdi. Nefes kesen görsel oluşumlar yaratan drone’lar, etkinliğe baş döndürücü bir deneyim kattı. Gösterinin amacı birkaç Guinness Dünya Rekoru kırmaktı.

1996 yılında Şeyh Muhammed tarafından kurulan Dubai Dünya Kupası, yıllar içinde Cigar, Dubai Millennium, Curlin, Arrogate ve yarışın tek ikili galibi Thunder Snow gibi uluslararası at yarışı süperstarlarının birçok unutulmaz zaferine sahne oldu.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar