Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAE'3 Yılda Kaza Yok': Dubai Polisi, 24 Milyon Dh'nin Kurtarılmasına Yardımcı Olan...

‘3 Yılda Kaza Yok’: Dubai Polisi, 24 Milyon Dh’nin Kurtarılmasına Yardımcı Olan Girişimde Güvenli Sürücüleri Onurlandırdı

Dubai Polisi, son üç yılda tek bir trafik suçu işlemediği veya kazaya neden olmadığı için kuvvet içindeki 22 “ideal” sürücüyü onurlandırdı.

Sürücüler, polisin “devlet harcamalarının rasyonelleştirilmesinde” 24 milyon Dh’den tasarruf etmesine yardımcı olan “Güvenli Sürüş Yıldızları” adlı bir programın parçası olarak onurlandırıldı.

Ulaştırma ve Kurtarma Genel Müdürlüğü Sigorta Dairesi Müdürü Albay Samira Abdullah Al Ali şunları söyledi: “Girişim, kuvvet araçlarının karıştığı trafik kazalarının yüzde 40 oranında azaltılmasına katkıda bulundu. Bu, çeşitli acil durumlara ortalama yanıt süresinin iki buçuk dakikaya düşürülmesine katkıda bulundu.”

Sonuç olarak, program güvenli sürüş için üç kategoride siviller de dahil olmak üzere 100’den fazla kişiyi onurlandıracak. Sürücüleri, performansı artırmak ve yollardaki trafik güvenliğini artırmak için trafik yasalarına uymaya teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

“Güvenli Sürüş Yıldızları girişimi, trafik güvenliği ve sorumlu sürüş kültürünü teşvik etmeyi ve sürücüleri en iyi trafik uygulamaları konusunda eğitmeyi amaçlayan en önde gelen girişimlerden biridir. Girişim, trafik kazalarını azaltmayı amaçlıyor, ”dedi Mükemmellik ve Öncü işlerden Sorumlu Başkomutan Yardımcısı Abdul Kuddus Abdul Razzaq Al Obaidly.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar