Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporGolfABD Açık Elemelerinde Josh Hill, Lahiri ve Grenville-Wood için Kalp Kırıklığı

ABD Açık Elemelerinde Josh Hill, Lahiri ve Grenville-Wood için Kalp Kırıklığı

Tek bir günde 36 delik oynanarak genellikle ‘Golfün En Uzun Günü’ olarak anılan ABD Açık’ın son eleme turları bu hafta gerçekleşti ve adaylar için karışık şansla sonuçlandı.

10 USGA elemesinde mevcut son 44 yer için 687 kadar oyuncu yarıştı. Toplamda 10.052 golfçü kalifiye olmaya çalıştı. Bunu yapan 44 golfçüden 22’si tamamen muaf PGA Tour üyeleri.

ABD Açık, 13 Haziran Perşembe – 16 Haziran 2024 Pazar, Kuzey Carolina, Pinehurst No 2’de düzenlenecek.

Şu anda Tennessee Üniversitesi’nde okuyan Dubai doğumlu Josh Hill, Georgia elemeleri Alpharetta’daki Georgia Golf Kulübü’nde (Göl Kenarı Sahası) oynadı ve burada 68 girişten üç sıra mevcuttu.

Hill 68 ve 70 mermi attı. İlk turu, ilk 12 deliğinin üzerinde beş kuşla gerçek bir umut vaat etti, ancak 17’de atılan bir atış, öcüsüz bir turu bozdu.

İkinci turunda üç kuş ve bir öcü ile Hill, altının altında bir finişe razı olmak zorunda kaldı. Eşitliğin altında 13 sayı atan oyuncu, elemeyi 12 sayı ile üçüncü olarak kazandı ve kesimi yaptı.

Anirban Lahiri, Florida’daki Bear’s Club’da bir atış kaçırdı ve burada 73 oyuncunun beş sıra için oynadığı 71 ve 70’lik rauntları vurdu.

BAE’nin Joshua Grenville-Wood’u, 84 oyuncunun dört sıra için yarıştığı Merced Gölü, Kaliforniya elemelerinde 71 ve 74 tur attı.

İlerleyen ileri gelenler arasında Aaron Rai (Eng), LİV Golf’ün Dekanı Burmester (RSA) ve David Puig (ispanya), Webb Simpson (ABD), Harry Higgs (ABD) ve Matt Kuchar (ABD) yer alıyor.

Gelecek hafta Pinehurst’ta olmayacak ünlü isimler arasında, 2001 ABD Açık’ı kaçırdığı zamana kadar uzanan 91 Büyük serisini bitiren Adam Scott (Aus) yer alıyor. Scott, Cameron Smith’e bir play-off’ta kaybettiği için alternatif olarak girebilir. Ayrıca Resmi Dünya Golf Sıralamasında 60. sırada yer alıyor – bu hafta sonunda ilk 60’a girdi. Ancak Scott bu haftaki Anma Töreni için sahada değil.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar