Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporGolfPeter Cowen Günlüğü: Yeni Oyuncu Türü Üzerine Düşünceler, Liv Golf ve Majörler

Peter Cowen Günlüğü: Yeni Oyuncu Türü Üzerine Düşünceler, Liv Golf ve Majörler

Şimdi bu haftaki LİV Golf etkinliği için Houston, Teksas’a gidiyorum, ardından önümüzdeki hafta Pinehurst’ta ABD Açık olan yılın üçüncü Büyük Etkinliği için ABD’de kalmayı planlıyorum.

Geçen hafta Avrupa Açık’ta Danny Willett ile birlikteydim.

Danny kesimi kıl payı kaçırdı – ancak ikimiz de ‘eski’ Danny’ye geri dönmekte olduğuna dair işaretler gördük. Sadece biraz daha zamana ve daha fazla turnuvada oynamaya ihtiyacı olduğuna inanıyor, görünüşe göre ‘daha fazla temsilci’ modern bir deyiş.

2023’ün sonundan beri yardım ettiğim Guido Migliozzi’nin oyununa da bir göz attım.

Hafta sonu Hamburg’da hayal kırıklığı yaratan bir finişe rağmen, Guido’nun büyük bir hayranıyım ve İtalyanlar için büyük şeylerin köşede olduğuna inanıyorum. Bilmeyenler için Guido, Dubai’de yaşıyor – kendilerini Dubai’ye yerleştirmeyi seçen artan sayıda golfçüden biri.

Avrupa Açık’a yaptığım ziyaretin yansıması olarak, ilk defa bir etkinlikten uzaklaştığımda, menzilde neredeyse hiç kimseyi tanımadığımı fark ettim.

DP Dünya Turunda gelişmekte olan yeni bir genç türü var.

Bu günlerde zamanımın çoğunu LİV Golf etkinliklerinde ve Ana Dallarda geçiriyorum – şu anda Brooks Koepka, Graeme McDowell, Lee Westwood, Thomas Pieters, Carlos Ortiz, Joaquin Niemann ve Harold Varner III dahil olmak üzere şu anki oyuncu grubumla.

Umarım golf dünyası daha sonra değil de daha erken bir araya gelebilir – eminim tüm taraflar için kabul edilebilir kolay bir çözüm değildir. Farklı paydaşlardan çok farklı gündemler var. Tek bildiğim, Rotherham’daki menzilime gelen golfçülerin televizyonda golf izlemeye ve oyuncuların her hafta hangi Turda nerede oynadıklarını anlamaya çalışmaya olan ilgisini kaybettikleri.

Son zamanlarda fark ettiğim tek bir gözlem Valhalla’daki USPGA Şampiyonasındaydı. Bryson Dechambeau’nun ne kadar popüler olduğu ve sonrasında hem antrenman turlarında hem de turnuva günlerinde ne kadar popüler olduğu beni çok etkiledi – kazanan o olmasa da.

Hafta boyunca büyük bir galerisi vardı – golf dünyasının kesinlikle benimsemesi gereken bir oyuncu türü.

Hem Victor Perez (Fransa) hem de Thomas Pieters (Bel), 1-4 Ağustos 2024 Olimpiyatlarında kendi ülkelerini temsil edecek gibi görünüyorlar.

Erkek Takımları 17 Haziran’da birkaç hafta içinde teyit edilecek – umarım tüm medya bu girişimi destekleyebilir – Olimpiyatlar tüm sporun seçkinleriyle birlikte orada olmalı – golfte, belki de Ana Dalların hemen altında. Victor, İskoç Robert MacIntyre tarafından kazanılan PGA Tour’da RBC Kanada Açık’ta harika bir üçüncü oldu. Victor, Yas Links Abu Dabi’de 2023 Abu Dabi HSBC Şampiyonasını kazanan iyi bir oyuncu.

Ona üç yıldır koçluk yapıyorum – şu anda Resmi Dünya Golf Sıralamasında (OWGR) 84. sıraya doğru ilerliyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar