Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeAdnoc, Yerel Üretim Hedefini Dh90b'ye Yükseltti

Adnoc, Yerel Üretim Hedefini Dh90b’ye Yükseltti

Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi, tedarik hattındaki kritik endüstriyel ürünler için yerel üretim hedefinde büyük bir artış olduğunu duyurdu.

Yeni hedef, programın ilerisinde teslim edilen 2027 yılına kadar önceki 70 milyar Dh’lik (19 milyar $) hedeften 2030 yılına kadar 90 milyar Dh’dir.

Bu genişletilmiş ülke içi değer (ICV) programı, 2028 yılına kadar BAE ekonomisine ek bir 178 milyar Dh’yi geri getirmeyi amaçlıyor, petrol binbaşısı “Emirates’te yap” forumunda duyurdu.

Adnoc’un ICV programı, 2018’den bu yana BAE ekonomisine şimdiden 187 milyar Dh’yi ulaştırdı ve özel sektördeki Emirlik yetenekleri için 11.500 iş fırsatı yarattı.

Adnoc, yerel ve uluslararası üreticileri ICV programından yararlanmaya ve BAE’nin endüstriyel büyüme yolculuğuna katılmaya davet etti. Program ayrıca sürdürülebilirlik teşvikleri getirecek ve yatırımcıları temiz teknolojileri ve sınıfının en iyisi ESG uygulamalarını benimsemeye teşvik edecektir. Ek olarak, Adnoc’un tedarik zincirinde yapay zekanın benimsenmesini hızlandıracak ve BAE’nin endüstriyel dayanıklılığını daha da güçlendirecektir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar