Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEAir India Express'in Uçuşları İptal Etmesinin Ardından Yüzlerce BAE Sakini Mahsur Kaldı,...

Air India Express’in Uçuşları İptal Etmesinin Ardından Yüzlerce BAE Sakini Mahsur Kaldı, Fiyatlar Yükseldi

Hindistan ile BAE arasındaki uçak biletleri, üst düzey mürettebat üyelerinin hasta çağırması nedeniyle 70’den fazla Air India Express uluslararası ve iç hat uçuşunun iptali veya ertelenmesinin ardından yüzlerce yolcunun burada mahsur kalmasının ardından astronomik olarak arttı.

Girişimci Kishor Kumar, uçuş iptalinden etkilenenlerden biriydi. Hindistan’dan Khaleej Times ile konuşarak, “Sabah 2.10’da Kochi’den Sharjah’a uçmam planlanmıştı” dedi. “Havaalanına vardığımda, uçuş hala zamanında kalkıyor gibiydi. Ancak saat 11.30’a kadar check-in kapıları hala açılmamıştı ve bazı gecikmeler olabileceği konusunda bilgilendirildik.”

Gece yarısından kısa bir süre sonra yolculara uçuşun iptal edildiği bilgisi verildi. “İptal duyurulduğunda orada bir kargaşa vardı” dedi. “Bugün işe kesinlikle katılması gereken bir kişi vardı. Bir röportaja katılması gereken başka bir kişi daha vardı. Birçok insanın acilen Bae’ye dönmesi gerekiyordu.”

Kishor’un paylaştığı bir videoda, vizesinin iki gün içinde sona erdiğini ve hemen Bae’ye dönmesi gerektiğini söyleyen bir kişi görülebilir.

Aşağıdaki videoyu izleyin:

Uçuş iptallerinin haberi yayıldıkça diğer havayollarının bilet fiyatları da yükseldi. “Bir kişinin acilen geri dönmesi gerekiyordu ve hemen Rs ödeyen başka bir uçuşta bilet rezervasyonu yaptı. 35.000 (yaklaşık Dh1539), ”dedi Kishor. “İnsanların genellikle iki yönlü bilet için ödediği şey budur. Daha sonra Thiruvananthapuram’dan uçuşu da iptal edilen bir arkadaşımdan bazı havayollarının 45.000 Rs’ye (yaklaşık 2.000 Dh’ye) kadar ücret aldığını duydum. “

Durum, gelişmeleri yakından takip eden Sivil Havacılık Bakanlığı bünyesinde endişelere yol açtı. İçerideki kaynaklara göre, iptaller ve gecikmeler Salı gecesi başladı ve Çarşamba sabahına kadar devam etti ve havayolunu planlanan operasyonlarını kısıtlamaya zorladı.

Kıdemli mürettebat

Kishor’a göre, yolculara uçuş iptallerinin birkaç üst düzey mürettebat üyesinin hasta çağırmasından kaynaklandığı söylendi.

”Havayolu politikalarına göre, uçuşların belirli sayıda üst düzey mürettebat olmadan çalışamayacağı söylendi” dedi.

Kaynaklar, bazı üst düzey mürettebat üyelerinin sağlık sorunlarını gerekçe göstererek uçuş operasyonlarından hemen önce cep telefonlarını kapattıklarını söyledi. Mürettebat üyelerinin ani kıtlığı, hem iç hem de dış rotaları etkileyen uçuşların karaya oturmasına neden oldu.

Etkilenen uçuşlardaki yolculara seyahatlerini daha sonraki bir tarih için yeniden planlama veya uçuşu iptal etme ve tam geri ödeme alma seçeneği verildi.

Kishor, bae’ye dönmek için acelesi olmadığı için eve gittiğini ve seyahatini yeniden planladığını söyledi. “Beni bırakan ailem, geri gelip beni almaları için onları aradığımda eve çoktan ulaşmıştı” dedi. “Çarşamba sabahı Air India express ofisini aradım ve uçuşumu 12 Mayıs’a ertelediler.”

Bu olay, Vistara’nın 1 Nisan’da benzer sorunlarla karşılaşmasından kısa bir süre sonra, pilotların hasta çağırması nedeniyle 100’den fazla uçuşun ciddi şekilde etkilenmesinden kısa bir süre sonra geldi.

Dubai’de sıkışmış

Hintli turist Dr. Jassim Abdullah, kuzeninin düğününe katılmak için Dubai’ye gelmişti ve uçuşu iptal edildiğinde Salı gecesi eve dönecekti. “Eve dönmem ve çalıştığım hastanede görev için rapor vermem gerekiyor” dedi. “Ancak, hala burada sıkışıp kaldım. Sadece check-in işleminden sonra iptaller hakkında bilgilendirildik.”

Biletini iptal etme ve tam bir geri ödeme alma, seyahatini erteleme veya Hindistan’da farklı bir şehre gitme seçeneği verildi. “Kozhikode’ye uçmam gerekiyordu ama bana Mumbai veya Mangalore’ye alternatif uçuşlar teklif ettiler” dedi. “Mangalore’u Kerala’ya daha yakın olduğu için seçtim. Oradan doğrudan memleketime giden bir trene bineceğim ve yarın göreve döneceğim.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar