Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaBAE: Hindistan Rupisi Erken Ticarette Dirhem Karşısında Zar Zor Değişti

BAE: Hindistan Rupisi Erken Ticarette Dirhem Karşısında Zar Zor Değişti

Hindistan rupisi Çarşamba günü petrol şirketlerinin portföy çıkışları ve dolar ödemeleri konusunda baskı altındaydı, ancak büyük ölçüde desteklenmeye devam etti.

Güney Asya para birimi, bir önceki seansa göre zar zor değişerek sabah saat 9.24’te 83.50’den ABD dolarına (BAE dirhemine karşı 22.75) yükseldi.

“Sadece kesintisiz tekliflerimiz var (USD / INR üzerinden). Petrol şirketleri alıcılar ve yabancı bankaların da muhtemelen portföy çıkışları ve sabitlemeyle ilgili olduğunu gördüler “dedi.

[Editörün Notu: Gerçek zamanlı forex oranları için aşağıdaki widget’a tıklayın veya kt’nin özel Ticaret Haberleri sayfasını ziyaret edin burada.]

{ “sembol”: “FX_İDC: AEDİNR”, “genişlik”: “% 100”, “yükseklik”: “% 100”, “yerel ayar”: “en”, “Tarih Aralığı”: “12M”, “colorTheme”: “light”, “isTransparent”: false, “otomatik boyutlandır”: true, “largeChartUrl”: “https://www.khaleejtimes.com/trading/detail ” } “Daha yükseğe çıkmamamız (USD / INR üzerinden) sadece piyasanın RBI’NİN orada olduğuna inandığı bir işlevdir.”

Birkaç tüccar, rupinin tüm zamanların en düşük seviyesi olan 83.5750’nin altına düşmesini önlemek için Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) dolar satmasının muhtemel olduğunu söyledi.

“Ancak emin olmak zor. Gördüğüm kadarıyla, açıkta orada olacaklarını belli ediyorlar ve ardından piyasa onlar için işi yapıyor “dedi.

Rupi Çarşamba günü şu ana kadar ikiden az bir paisa aralığındaydı ve son 10 gündeki oynaklık sadece yıllık% 1 seviyesinde gerçekleşti.

Diğer Asya para birimleri çoğunlukla zayıftı ve dolar endeksi 105.56’ya yükseldi. Dolar, beklenenden daha az şahin olan Federal Rezerv ve zayıf ABD bordrolarındaki düşüşün ardından yükseliş ivmesini geri kazanmayı başardı.

ABD faiz oranı görünümü dolar için kilit bir nokta olmaya devam ediyor. Federal Rezerv Bankası Minneapolis Başkanı Neel Kashkari Salı günü yaptığı açıklamada, bu yıl için iki faiz indirimi yaparken, Fed’in bu yıl yalnızca bir kez kesinti yapması veya faiz indirimi yapmamasının mümkün olduğunu söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar