Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEAl Ghurair, BAE Bankalarının 2024'ün 1. Çeyreğinde Geçen Yıla Göre Daha Yüksek...

Al Ghurair, BAE Bankalarının 2024’ün 1. Çeyreğinde Geçen Yıla Göre Daha Yüksek Kar Kaydettiğini Söylüyor

Üst düzey bir yetkili Salı günü yaptığı açıklamada, BAE bankalarının 2024’ün ilk çeyreğindeki karlarının geçen yıla göre çeyrek çeyreğe göre daha iyi büyüdüğünü söyledi.

“Bankaların vergi sonrası ilk çeyrek karı geçen yıla göre daha iyi sonuç verdi. Çeyreğe göre yüzde 23 büyüdüler. Ekonomide para kazanmak için iyi bir fırsat olduğu için büyüdüler, ”dedi BAE Bankalar Federasyonu başkanı Abdulaziz Al Ghurair Salı günü düzenlediği basın brifinginde.

Kurumlar vergisi ile ilgili bir soruya yanıt olarak, işletmelerin para kazandığını çünkü hükümetin kendileri için doğru ortamı sağladığını söyledi. “Geri ödememizin zamanı geldi. Para kazanabilirsem vergi ödememde bir sakınca yok. Gelecek yıl yüzde 9 ve yüzde 15 ödeme yapmak sorun değil. Müşterilerimiz ve yatırımcılarımız vergi öncesi ve vergi sonrası karlarımıza da bakarlar.”

“Yollar, elektrik, su, eğitim, sağlık ve çevre gibi altyapı için devlet fonları için kullanılan vergileri ödeme yükümlülüğümüzdür. Bunlar bae’yi yaşamak ve çalışmak için keyifli bir yer haline getirmeye yardımcı olur. Bu aynı zamanda daha fazla işletmenin çekilmesine de yardımcı oluyor ”dedi.

BAE’deki kurumlar vergisinin diğer ülkelere göre oldukça düşük olduğunu da sözlerine ekledi.

Yerel bankalar arasında Al Ghurair’in sahibi olduğu Mashreq, ilk çeyrek karında yüzde 25’lik bir artış kaydederken, First Abu Dhabi yüzde 5,6’lık bir artış ve Commercial Bank International yüzde 19’luk bir kar artışı açıkladı. Benzer şekilde, diğer yerel bankalar da ilk çeyrekte güçlü karlar bildirdi.

Al Ghurair, BAE’deki bankacılığın geleceğinin teknoloji ve gelişen tüketici tercihleri tarafından yönlendirilen önemli bir dönüşüm için hazır olduğunu da sözlerine ekledi. “Mobil bankacılık platformlarının daha fazla benimsenmesiyle daha dijital merkezli bankacılık deneyimlerine doğru bir kayma öngörüyoruz.”

“Ayrıca, bankalar müşteri ihtiyaçlarını daha iyi anlamak ve karşılamak için veri analitiği ve yapay zekadan yararlandıkça kişiselleştirilmiş ve kişiye özel finansal hizmetler norm haline gelecektir. Müşteri merkezliliğine odaklanmayı sürdürürken inovasyonu benimsemek, bankaların BAE’deki gelişen bankacılık ortamında rekabetçi ve ilgili kalmaları için kilit öneme sahip olacak ”dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar