Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaGazze Savaşı: Refah'taki Saldırıda BM ile Çalışan Eski Hint Ordusu Subayı Öldürüldü

Gazze Savaşı: Refah’taki Saldırıda BM ile Çalışan Eski Hint Ordusu Subayı Öldürüldü

Gazze’de Birleşmiş Milletler (BM) için çalışan emekli bir Hint Ordusu subayı, Refah bölgesinden Han Yunus bölgesindeki bir hastaneye araçla giderken öldürüldü.

Hintli 46 yaşındaki Waibhav Anıl Kale, Gazze’deki BM Emniyet ve Güvenlik Dairesi için çalışıyordu.

Kale, Hint Ordusu’nun Jammu ve Keşmir Tüfekler Alayı’na mensuptu ve iki yıl önce bm’ye katılmak için emekli olmuştu. Ailesi Pune’da, Batı Hindistan’ın Maharashtra eyaletinde.

Salı günü Hindistan’ın Birleşmiş Milletler’e Daimi Misyonu, bu zor dönemde ailesine başsağlığı diledi.

“Gazze’deki BM Emniyet ve Güvenlik Bakanlığı için çalışan Albay Vaibhav Kale’nin kaybından derin üzüntü duyuyoruz. En derin başsağlığı dileklerimiz bu zor zamanda aileyle birlikte “dedi.

Birleşmiş Milletler Salı günü başsağlığı diledi. Genel Sekreter Sözcüsü Farhan Haq yaptığı açıklamada, Hindistan vatandaşının ölümüne göz yumdu.

Bm’den yapılan açıklamada, “Genel Sekreter, bir Birleşmiş Milletler Emniyet ve Güvenlik Bakanlığı (DSS) personelinin ölümünü ve bu sabah Refah’taki Avrupa Hastanesine giderken BM aracına çarptığında başka bir DSS çalışanının yaralandığını öğrendiği için derinden üzüldü” dedi.

BM yetkilisinin açıklamasına göre Waibhav Anıl Kale, bir ay önce Gazze’de güvenlik hizmetleri koordinatörü olarak Birleşmiş Milletler’e katıldı.

Dahası, Genel Sekreter BM personeline yönelik tüm bu saldırıları kınayarak tam bir soruşturma çağrısında bulundu.

“Genel Sekreter, BM personeline yönelik tüm saldırıları kınıyor ve tam bir soruşturma çağrısında bulunuyor. Düşen personelin ailesine başsağlığı diliyor “dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar