Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAmerikaAmerikalılar Hala Trump'a Oy Verecek mi? BAE'deki Gurbetçiler Suçlu Kararı Hakkındaki Düşüncelerini...

Amerikalılar Hala Trump’a Oy Verecek mi? BAE’deki Gurbetçiler Suçlu Kararı Hakkındaki Düşüncelerini Paylaşıyor

BAE merkezli Amerikalı gurbetçiler Khaleej Times’a verdiği demeçte, eski ABD başkanı Donald Trump hakkındaki suçlu kararının önemli bir rol oynayacağını ve muhtemelen Beyaz Saray’ı şu anki Başkan Joe Biden’den geri kazanmasını engelleyeceğini söyledi. 12 Üyeli bir New York jürisi, Trump’ı 2016 ABD seçimleri öncesinde yetişkin bir film yıldızını susturmak için yapılan ödemeyi örtbas etmek için belgeleri tahrif etmekten suçlu buldu. Trump, karşılaştığı 34 suçtan suçlu bulundu. Amerikalı göçmen ve Dubai’de ikamet eden A. Nichols, Trump’a oy vermeyecek. Trump hakkındaki suçlu kararının siyasi geri dönüşü konusunda bir şüphe bulutu oluşturduğuna inanıyor. “Karar, yalnızca yasaların değil seçmenlerin gözünde bir suçtan mahkum edilen ilk eski ABD başkanı olan Trump’ın Kasım Ayında yapılacak ABD başkanlık seçimleri öncesinde zaten güçlü bir iddianameydi.” Abu Dabi’de yaşayan bir Amerikan okulunda öğretmen olan Naeema Zaki, Khaleej Times’a şunları söyledi: “Trump’ın suçlu kararı yaklaşmakta olan cumhurbaşkanlığı seçimini önemli ölçüde etkileyecek.”

 

Naeema Zaki’nin
Ancak Zaki, suçlu kararının başka bir dönem için kampanya yürütmesini engellemediği için Trump’ı siyasi denklemin dışına çıkarmamaya dikkat ediyor. Trump’ın seçimlerde kaybedip kaybetmeyeceği sorulduğunda Zaki, “Evet demek istedim ama ne yazık ki dünyada her şey gelişirken cevap artık o kadar basit değil.

Sadık destekçiler

“Trump taraftarları çok sadık olma eğilimindedir, bu yüzden bu onların oylarını beklediğimiz kadar etkilemeyebilir. Öte yandan, diğer seçmenler adayların acil sorunları nasıl ele almayı planladıklarına daha fazla odaklanabilir. Şu anda, uluslararası ve ulusal konular karmaşıklık katmanları eklemektedir. Ukrayna ve Filistin’deki çatışmalar tırmanmaya devam ederek küresel politika ve ekonomiyi etkiliyor ”dedi. “Bu arada ABD’de göç, sağlık hizmetleri ve ekonomik istikrar konusundaki tartışmalar hararetli ve çözümsüz kalıyor. Son zamanlarda yaşanan kitlesel çatışmalar ve devam eden siyasi kutuplaşma, ABD’nin siyasi ortamını daha da karmaşık hale getiriyor ”dedi. Zaki, seçmenlerin kararının “nihayetinde adayların olağan Demokratik-Cumhuriyetçi bölünmeyi değil, acil sorunları nasıl ele alacağına dair söz vereceklerine ineceğini” söyledi. ”Seçimin yalnızca Trump’ın yasal sorunlarına değil, aynı zamanda güncel olayların daha geniş bağlamına da bağlı olacağına inanıyorum” dedi.

‘Yasanın üstünde değil’

Başka bir Amerikalı öğretmen olan Molly Brown, “Trump’ın hala başkanlığa aday olmasının saçma olduğunu düşünüyorum. Hükümlü bir suçlu ama yine de göreve aday olabilir mi? Ancak umarım bu, bir başkan olsanız bile – Demokrat veya Cumhuriyetçi – yasaların üstünde olmadığınıza dair yeni bir emsal teşkil eder.”

 

Molly Brown’ın
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar