Pazartesi, Temmuz 1, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEAstronotlardan Ziyaret, Yetenek Gösterileri: BAE Okulları İki Aylık Yaz Tatili Öncesinde 'Güç...

Astronotlardan Ziyaret, Yetenek Gösterileri: BAE Okulları İki Aylık Yaz Tatili Öncesinde ‘Güç Kesildi’

BAE’deki okullar, ülkedeki çoğu okul için 8 Temmuz Pazartesi günü başlayan iki aylık yaz tatili öncesinde ’kapanıyor’. Öğrencilerin çoğunluğu için 5 Temmuz Cuma, son iş günüdür ve kurumlar 26 Ağustos Pazartesi günü neredeyse iki ay sonra yeniden açılır. Bazı okullar yaz tatilinden önce BAE astronotlarını ziyaret edecek. Bazıları yıl sonu gezilerine ve ödül törenlerine ev sahipliği yaparken, diğerleri destek çalışanları için personel yemekleri ve takdir etkinlikleri planlıyor. Bu arada, birçok Hint okulu geçen hafta ilk dönemlerini tamamlayarak yaz tatiline çoktan başladı.

BAE astronotları okulu ziyaret edecek

GEMS International School Al Khail’in Okul Müdürü / CEO’su Simon Herbert, “Okuldaki son hafta kutlama ve topluma odaklanıyor. Aynı zamanda okulumuzda, Muhammed Bin Rashid Uzay Merkezi’nden iki BAE astronotunun yeni Uzay Laboratuvarımızı açmaya geleceği özel bir etkinliğin zamanı geldi.” “Bunlar daha önce yapıldığı ve raporlar yazıldığı için son haftada sınav yok. Veli Derneğimiz öğretmen takdir etkinliklerini nazik bir şekilde organize etti ve ayrıca yıllık akademik ve spor ödül törenlerimiz var.”

Öğretim ve destek personelini onurlandırmak

Okul liderleri, hem öğrencilerin hem de personelin başarılarını onurlandırmak için hafta boyunca çeşitli etkinlik ve etkinliklere ev sahipliği yapacaklarını yinelediler. Cranleigh Abu Dabi Müdürü Tracy Crowder-Cloe, “Dönemin son haftalarında öğrencilerimiz ödül törenlerinde kutlanıyor ve okulun değerleriyle ilgili bir dizi ödüldeki başarılara dikkat çekiyor. Yıl sonu ev etkinliklerimize de ev sahipliği yapacağız.” Öğrenciler ayrıca çeşitli yıl sonu gezilerine, yetenek gösterilerine ve konserlere katılacaklar.

Ödüller, müzik şovları ve orkestra

“Buna şarkı söyleyen bir okul müzikali vitrini, bir orkestra, bir rüzgar grubu ve öğrenci rock gruplarının yanı sıra piyano resitalleri ve bir sanat sergisi dahildir. Ayrıca son spor etkinlikleri, yarışmalar ve turnuvalar da olacak ve böylece yıl yüksek bir notla sona erecek. Buna ek olarak, Hazırlık Öncesi öğrenciler ve personel de yeni kampüslerinde eğlence dolu bir Sıçrama Gününün tadını çıkaracaklar ”diye ekledi Crowder-Cloe. Müdür, yıl sonu kutlamalarının bir parçası olarak, okulun kendini adamış personeli onurlandırmak ve teşekkür etmek için çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapacağını yineledi. “Buna bir personel yemeği ve öğretmenleri ve öğrenci liderliği ekibinin üyelerini de içeren bir personel takdir etkinliği dahildir. Okul ayrıca, öğretmen olmayan ve destek çalışanlarımıza yaptıkları her şey için teşekkür etmek üzere bir destek personeli takdir yemeğine ev sahipliği yaptı ”dedi. Hindistan okulları da değerlendirmelerini yaz vedalarından önce tamamlarlar. Okul müdürleri, şimdi rahat bir tatil ortamını benimsemeye geçiş yapan telaşlı bir dönemin hızını ve yoğunluğunu vurguladı. Amity School Dubai Müdürü Sangita Chima, “Tüm sınavlarımızı önceki iki haftada tamamladık. Bu hafta her öğrenci için bir hata analizi ve değerlendirme verilerinin titiz bir incelemesini tamamladık. Vedalaşmadan önceki son günde heyecan verici bir KG Pazar Günü, 10 Günlük Matematik Yarışması, Yetenek Seçmeleri ve wwyw’de (istediğini giy) eğlenceli sınıf partileri görüyoruz.”

 

Topluluk etkinlikleri

Diğer Hint okulları, dönemi, öğrencilerin ve velilerin eğlenmesi, topluluk duygusunu ve sürekli öğrenmeyi teşvik etmesi için bir dizi ilgi çekici etkinlik ve programla tamamladı. Credence Lisesi CEO’su Deepika Thapar Singh, “Dönem resmi olarak 28 Haziran Cuma günü renk ve heyecanla dolu canlı bir kutlamayla sona erdi. Sınıf partileri öğrencileri birbirine yaklaştırdı, bağları güçlendirdi ve kalıcı anılar yarattı.” Müdürler, okullar uzun süre kapalı kalsa bile öğrencileri kısmen tatil ödevleriyle meşgul etmeyi planladıklarını vurguladılar. Bu görevler, öğrencilerin akademisyenleriyle bağlantıda kalmalarına ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için çevrimiçi dijital okuma kaynaklarını keşfetmeyi içeriyordu. “Onlara sınıf öğrenimlerini gerçek hayattaki uygulamalarla ilişkilendiren ilginç projeler de sağladık. Dubai Körfez Hindistan Lisesi Müdürü Muhammed Ali Kottakkulam, ”Onları yaz aylarında bilişsel olarak meşgul etmeye yönelik bu tür stratejiler, aradan sonra okul hayatına dönmelerini çok daha kolaylaştırıyor ” dedi.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar