Pazartesi, Temmuz 1, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaAvustralya, Yeni Yasalar Yürürlüğe Girdikçe Vape Satışlarını Eczanelere Kısıtlıyor

Avustralya, Yeni Yasalar Yürürlüğe Girdikçe Vape Satışlarını Eczanelere Kısıtlıyor

Avustralya’daki yeni vaping düzenlemeleri Pazartesi günü yürürlüğe girdi ve muhalifler hükümeti daha katı bir yasağa geri dönmeye zorlamasına rağmen, gençlerin vapingini engellemek amacıyla e-sigaraları eczane tezgahlarının arkasına taşıdı.

Geçen hafta kabul edilen yasalar, vape satışlarını eczanelerle sınırlayacak ve müşterilerin bir vape satın almadan önce eczacıyla konuşmasını gerektirecek. 18 Yaşın altındakilerin reçeteye ihtiyacı olacak.

İktidardaki İşçi partisi, Yeşiller senatörlerinin sigarayı bırakmak ve sağlık sistemini zorlamak isteyenlerin erişimini kısıtlayacağından endişe duymasının ardından satışları tıbbi reçetesi olanlarla sınırlayacak daha geniş bir planı suya düşürmek zorunda kaldı.

Ancak son dakika uzlaşmasını uygulamak için üç aylık bir gecikme, 18 yaşın üzerindeki müşterilerin bu gereksinimin sona ereceği Ekim ayına kadar reçete talep edeceği anlamına geliyor.

Sydney’de ikamet eden Sarah Harris, “Özellikle Ekim ayında tekrar değiştireceklerse, bunun gerçekten o kadar mantıklı olmadığını düşünüyorum” dedi.

“Bence bu sadece insanların karaborsa vape’lerine gitmelerini ya da arkadaşları aracılığıyla ya da çevrimiçi olarak ya da onları satın almanın diğer yolları ne olursa olsun vape’leri almaya çalışmasını sağlayacak.”

Nisan ayında sağlık bakanı Mark Butler, sınır polisinin 1,5 milyondan fazla yasadışı vapes ele geçirdiğini söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar