Pazartesi, Temmuz 1, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai Mall Ücretli Otoparkı Başlıyor; Alışveriş Yapanlar 1. Günde Kolayca Yer Bulmaktan...

Dubai Mall Ücretli Otoparkı Başlıyor; Alışveriş Yapanlar 1. Günde Kolayca Yer Bulmaktan Rahatladılar

Dubai Alışveriş Merkezi’ndeki birkaç alışverişçi, alışveriş merkezinin ücretli bir park sistemi uyguladığı ilk gün kolayca ve girişe yakın bir yerde park yeri bulabilmekten çok memnundu. Düzenli ziyaretçi Tasha Jackson, son derece mutlu olduğunu söyledi. “İşimle ilgili olarak sık sık bu alışveriş merkezine gelmek zorunda kalıyorum ama yakın geçmişte bu kadar boş görmemiştim” dedi. “Sinema Otoparkının girişinin hemen yanına park ettim. Gerçekten mutluyum çünkü genellikle sadece park yeri aramak için en az 15 ila 20 dakika harcamak zorunda kalıyorum ve bazen çok uzakta bir yer buluyorum. Buraya geldiğimde sadece bir saatimi veya daha azını harcamam gerekiyor. Bu yeni sistem umarım içeri girip çıkmamı kolaylaştıracaktır.” 1 Temmuz Pazartesi günü Dubai Mall, Dubai’nin yol ücreti operatörü Salik ile ortaklaşa, popüler alışveriş destinasyonunun hafta içi dört saat ve hafta sonları altı saat ücretsiz otopark sunacağını görecek yeni bir program başlattı.

 

Fotoğraf: Nasreen Abdulla

Yoğun otopark

Her otopark girişine Salik konulduğuna dair işaretler dışında ücretli otopark sistemine dair herhangi bir belirti bulunmamaktadır. Operatörler tarafından daha önce vaat edildiği gibi, sorunsuz, engelsiz bir sistemdir. Ücretli otopark sadece Moda, Büyük ve Sinema otoparkı için geçerlidir. Zabeel ve Çeşme Manzaralı otopark halka açık olarak ücretsiz kalacaktır. Her iki ücretsiz otopark da sabahın erken saatlerinde son derece meşguldü. Öğleden sonra, çoğu seviye ya park yeri olmadığını ya da çok sınırlı sayıda olduğunu gösterdi.

 

Fotoğraf: Nasreen Abdulla
Bir park görevlisi, ”Alışveriş merkezinde çalışan birçok personel, araçlarını Zabeel ve Çeşme Manzaralı otoparka park etti” dedi. “Bu yüzden diğer park yerleri nispeten boşken bunlar son derece meşgul.”
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar