Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporAvusturya'nın Grand Slam Galibi Thiem, Emeklilik Planlarını Açıklamadan Önce 'İçsel Duygu' ile...

Avusturya’nın Grand Slam Galibi Thiem, Emeklilik Planlarını Açıklamadan Önce ‘İçsel Duygu’ ile Mücadele Etti

Eski ABD Açık şampiyonu Avusturyalı Dominic Thiem, Cuma günü spordan emekli olduğunu açıkladı ve uzun süreli bilek yaralanmasıyla boğuşan kariyerine son verdi.

30 yaşındaki oyuncunun kariyeri, Thiem’in o yılki pandemiden etkilenen ABD Açık finalinde kapalı kapılar ardında düzenlenen Alexander Zverev’i yendiği 2020’deki taçlandırma anından bu yana burun daldı.

“2024 sezonu benim son sezonum olacak. Kariyerimi bu sezonun sonuyla bitireceğim, “dedi Thiem sosyal medyada yayınlanan bir video açıklamasında.

Thiem, emekli olma kararını, özellikle yaralı bileğini ve “inanılmaz” inişlerini ve çıkışlarını “çok dikkatli bir şekilde” yansıtmasına neden olan “içsel hissini” çeşitli nedenlerin etkilediğini söyledi… tenisçi olarak yolculuk”.

Kariyerine “çok uzun bir süre” son verme kararını düşündüğünü söyledi.

“Bundan çok memnunum (karar) ve bundan sonra gelecek olan her şey için de çok heyecanlıyım” dedi.

Dünya üç numara olduğunda, Thiem’in sıralaması Haziran 2022’de bileğindeki bir sakatlığın onu dokuz ay boyunca kenara çekmesi ve ABD Açık şampiyonluğunu savunmasını engellemesinin ardından 352’ye düştü.

Şu anda 117. sırada.

Kariyeri boyunca Thiem, 2020’de ABD Açık da dahil olmak üzere 17 turnuva kazandı.

Fransa Açık’ta ve bir kez Avustralya Açık’ta iki kez finalist olan Thiem, Londra’daki Masters’ta sezonun en iyi sekiz oyuncusunu bir araya getiren iki finale de itiraz etti.

APA basın ajansına göre, Sırp Novak Cokoviç bu hafta başlarında Thiem’e övgüde bulunarak Avusturyalı ‘nın “mahkemeye her zaman saygı gösterdiğini ve her zaman merhaba demek için zaman ayırdığını” söyledi.

“Dominic’i gerçekten seviyorum. (Bir sakatlıktan sonra) geri dönmenin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz.” dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar