Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDubai Haber AğıBıts Pilani Dubai, Endüstrinin İhtiyaçlarına Uygun Çeşitli Programlar Sunuyor

Bıts Pilani Dubai, Endüstrinin İhtiyaçlarına Uygun Çeşitli Programlar Sunuyor

Akademik tekliflerini zenginleştirmeye yönelik yakın tarihli bir hamlede, BITS Pilani Dubai Kampüsü (BPDC), Bilgi ve insani Gelişme Kurumu (KHDA) tarafından onaylanan yedi yeni lisans programının eklendiğini gururla duyurdu. Modern dünyanın çeşitli kariyer taleplerini ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan bu programların her biri, öğrencilere başarı için özel beceri ve bilgi sağlar.

Bu yedi programın eklenmesiyle BPDC şu anda toplam 15 program sunarak lisans kursu tekliflerini etkin bir şekilde ikiye katlıyor. Tüm bu dört yıllık lisans programları, lise öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak ve seçtikleri alanlarda başarılı olmaları için gerekli bilgi ve becerilerle donatmak üzere titizlikle hazırlanmıştır.

Yeni tanıtılan programlar şunlardır:

B.E. Matematik ve Bilgisayar, B.E. Mimarlık ve Şehir Mühendisliği, İşletme Lisansı (onur), B.E. Enerji, Çevre ve Sürdürülebilirlik Konusunda Uzmanlaşmış Kimya, B.E. Havacılık ve Uzay Alanında Uzmanlaşmış Mekanik, B.E. Uygulamalı Moleküler Biyoloji Alanında Uzmanlaşmış Biyoteknoloji,M.Sc . Uzayda uzmanlaşan fizik Bilim ve Teknoloji
İşletme lisansı (onur) tüm akademik geçmişlerden öğrencileri ağırlarken, diğer yeni programlar özellikle Fizik ve Matematik (Fen Akışı) geçmişi olan liseyi bitiren öğrenciler için tasarlanmıştır.

BPDC direktörü Dr. Srinivasan Madapusi, genişleme konusundaki coşkusunu dile getirerek, “Bu yeni programların hayata geçirilmesi, endüstri ihtiyaçları ile uyumlu kaliteli eğitim sağlama taahhüdümüzün altını çiziyor. Bu programların öğrencilerimizi günümüzün rekabetçi iş piyasasında başarılı olmak için gereken bilgi ve becerilerle donatacağına inanıyoruz.”

Kabul başkanı Nahid Afşan, yeni programların çeşitliliğine vurgu yaparak, “Heyecan verici haberler! BITS Pilani, Dubai Kampüsü, ilk kez iş programları da dahil olmak üzere çeşitli bir program teklifini duyurmaktan gurur duyuyor. Bu genişleme, Ticaret ve Beşeri Bilimler geçmişine sahip lise öğrencilerine kapılarını açıyor ve onlara iş dünyasında gelişen bir kariyere doğru bir yolculuğa çıkma ve başvuru yapma konusunda inanılmaz bir fırsat sunuyor. Lise öğrencileri, potansiyellerini keşfetmek ve 5 yıldızlı bir Kurumda okumak için bu harika fırsatı kaçırmak istemezler.”

Ek olarak, BPDC, öğrencilerin veri bilimi, havacılık, robotik ve otomasyon, finans, girişimcilik, malzeme bilimi ve mühendisliği, felsefe, ekonomi, politika ve bilgi işlem gibi ilgi alanlarında uzmanlaşmalarına olanak tanıyan yandal programları sunmaktadır. Öğrenciler, ilk yıllarının sonunda bu yan dal programlarına kaydolabilir ve eğitim deneyimlerini ve beceri setlerini geliştirebilirler.

Ayrıca BPDC, lisans programlarında esneklik sunarak öğrencilerin uzun bir süre içinde iki derece kazanmalarına olanak tanır. Öğrencilerin çalışmanın ilk yılındaki performanslarına dayanan bu fırsat, seçtikleri alanlarda rekabet avantajı sağlayarak gelecekleri için bir olasılıklar dünyası açar.

Başvurular artık tüm çeşitli programlara açıktır. Son başvuru tarihi 25 Haziran’dır. Bu canlı akademik topluluğun bir parçası olma şansını kaçırmayın.

Daha fazla bilgi ve soruşturma için lütfen tıklayın: www.bits-pilani.ac.in/dubai /.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar