Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Abu Dabi, Atıklardan Geri Dönüştürülebilir Malzemeleri Geri Kazanmak için ilk Özel...

BAE: Abu Dabi, Atıklardan Geri Dönüştürülebilir Malzemeleri Geri Kazanmak için ilk Özel Tesisi Kuracak

Abu Dabi’de belediye katı atıklarından geri dönüştürülebilir malzemeleri geri kazanmak için türünün ilk örneği yeni bir tesis geliştirilecek.

Tadweer Group’un yıllık 1,3 milyon metrik ton beklenen kapasiteye sahip greenfield Malzeme Geri Kazanım Tesisi (MRF), Al Mafraq sanayi bölgesi içinde yer alacak. 90.000metrekareden fazla bir alanı kaplayacak ve bu da onu bölgedeki en büyük mrf’lerden biri haline getirecek.

Temel amaç, belediye atıklarını toplamak ve metaller, plastikler ve diğer malzemeler gibi geri dönüştürülebilir maddeleri geri kazanmaktır. Abu Dabi Atıkları için geri dönüşüm ve hammadde hazırlama yoluyla atıkların çöp sahasından Enerji tesisine yönlendirilmesini en üst düzeye çıkaracaktır. Bu, geri dönüşümün artırılmasını sağlayacak, döngüsel bir ekonomiyi teşvik edecek ve grubun 2030 yılına kadar Abu Dabi’deki atıkların yüzde 80’ini çöp sahasından uzaklaştırma hedefini destekleyecektir.

MRF, döngüsel ekonomiye katkıda bulunacak ve minimum atığın bir çöp sahasında bitmesini sağlayacak bir dizi tesis olan kuruluşun döngüsel kümesinin bir parçası olarak geliştirilecektir. Tesisin uzun vadeli hedefleri arasında, atıktan sürdürülebilir havacılık yakıtına (SAF) gibi diğer atık dönüştürme süreçleri ve ürünleri için hammadde sağlanması yer alıyor.

“Bu, sürdürülebilir bir gelecek için geri dönüştürülebilir malzemelerin ömrünü uzatmak için teknolojiden yararlanma stratejik vizyonumuzla uyumludur. Tadweer Group genel müdürü ve CEO’su Ali Al Dhaheri, ”Tesis, BAE’nin net sıfır gündeminin temel direklerini yansıtan döngüsel bir ekonomiye ulaşmak için ileriye doğru adımlar atarken, uzun vadeli atık dönüştürme hedeflerimize de doğrudan katkıda bulunacak ” dedi.

Tesis, yerli ve yabancı özel sektör yatırımlarını teşvik etmeye ve BAE vatandaşları için istihdam ve eğitim fırsatları yaratmaya hizmet edecek.

Tesisin geliştirilmesi için ihale, kapalı ihale sürecinin bir parçası olarak gerçekleşecek. Sözleşmenin verilmesi ile mühendislik, tedarik ve inşaat işlerinin 2024 yılı sonunda başlaması ve devreye alma işlemlerinin 2026 yılı sonu için hedeflenmesi bekleniyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar