Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Afiyet Olsun Mayonez Abu Dabi Pazarlarında Mevcut Değil

BAE: Afiyet Olsun Mayonez Abu Dabi Pazarlarında Mevcut Değil

Abu Dabi’deki yetkililer, 14 Mayıs Salı günü emirliğin Bon Tum tarafından mayonez ürününden arındırıldığını ve şehirdeki satış noktalarına girmemesini sağladığını doğruladı.

Abu Dabi Tarım ve Gıda Güvenliği Kurumu (ADAFSA), ürünün güvenliğini ve şartnamelere uygunluğunu sağladıktan sonra girmemesini sağlamak için limanlarda da kontrolün sıkılaştırıldığını söyledi.

Yetkili, tüketicilere, güvenli olmayan ve sağlıksız ürünlerin emirlik pazarlarına ulaşmasını önlemek için gerekli tüm araç ve önlemleri aldığına dair güvence verdi.

12 Mayıs Pazar günü Suudi yetkililer, Riyad’daki Hamburgini restoranıyla bağlantılı bir gıda zehirlenmesi olayının ardından dağıtımı durdurdu ve kontamine ürünü geri çağırdı.

Geçen hafta, gıda zehirlenmesi olayından sonra bir kişi öldü ve 75 kişi hastaneye kaldırıldı.

Suudi Gıda ve İlaç Kurumu’na göre laboratuvar analizleri, söz konusu restoranda servis edilen Afyon mayonezinin bir örneğinde botulizmin nedeni olan Clostridium botulinum bakterisinin varlığını ortaya çıkardı.

Salı günü erken saatlerde ADAFRUİT, emirlikte helal olmayan çikolata Mars barlarının satılmadığını doğruladı.

Son zamanlarda, İklim Değişikliği ve Çevre Bakanlığı, ülke pazarlarında bulunan Perrier Fransız su ürünlerinin güvenliğini teyit ederek, dolaşımdaki tüm gıda ürünlerinin, ilgili tüm düzenleyici otoritelerle koordineli olarak tüketicilerin sağlığını ve güvenliğini sağlayan düzenleyici süreçlere tabi olduğunu belirtti.

Geçen ay Dubai Belediyesi, bazı Hint baharat markalarının zina içeren iddialarını ‘araştıracağını’ söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar