Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAE'Tüm BAE Bankaları Jaywan Banka Kartlarını Piyasaya Sürmeli': Dağıtım Aşamalı Olarak Gerçekleşecek

‘Tüm BAE Bankaları Jaywan Banka Kartlarını Piyasaya Sürmeli’: Dağıtım Aşamalı Olarak Gerçekleşecek

Üst düzey bir yetkili, BAE’deki bankaların Jaywan banka kartlarını aşamalı olarak dağıtacağını söyledi.

Ancak, piyasada bulunan 10 milyondan fazla banka kartı önümüzdeki iki buçuk yıl içinde kademeli olarak değiştirilecek.

“Bankalar Jaywan kartını başlatmak zorunda. Dolaşımda 10 milyondan fazla kartımız var, bu yüzden bu kartların değiştirilmesi zaman alacak … ”dedi BAE Bankalar Federasyonu (UBF) başkanı Abdulaziz Al Ghurair Salı günü bir medya brifinginde. İki buçuk yıl içinde aşamalı olarak tamamlamayı kabul ettiklerini de sözlerine ekledi. Bu, bankaların diğer markalı kartları vermeyi bırakabilmesi ve Jaywan kartlarını yerel olarak verebilmesidir.

Khaleej Times tarafından Şubat 2024’te bildirildiği üzere, BAE’deki bankalar ve finans kurumları bu yılın ikinci çeyreğinde Jaywan adlı ödeme kartını çıkarmaya başlayacak.

“Jaywan için agresif bir büyüme planımız var ve 2024’ün 2. Çeyreğinde piyasaya sürmeye hazır seçkin ortaklarla banka kartlarını piyasaya sürmeyi umuyoruz. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, BAE Merkez Bankası (will) tüm bankaları BAE’deki müşterilerine banka kartı olarak Jaywan ihraç etmeye zorlayacak, ”diyor Al Etihad Payments’ın (AEP) işletme müdürü Andrew McCormack, Khaleej’e Times daha önce.

McCormack, Jaywan’ın Mastercard veya Visa kartlarıyla birlikte rozetlenebileceğini söyledi. “Üzerinde iki rozet olacak çünkü BAE’nin büyük bir kesimi yoğun bir şekilde seyahat ediyor ve bu onların onu tüm dünyada kullanmalarını sağlayacak. Yani, Jaywan kartının erişimi BAE, GCC ve Hindistan’dır. Bunun ötesinde, dünyanın geri kalanına erişimi genişletmek için ortak rozet ortakları Mastercard ve Visa’ya güveneceğiz ”dedi.

Al Ghurair, “Jaywan’ın gelecekte KİK düzeyinde kabul edilmesini ve ardından Çin, Hindistan ve diğer ülkelerle ülkeden ülkeye anlaşmalar yapılmasını bekliyoruz” dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar