Çarşamba, Haziran 26, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Altın Fiyatları Erken Ticarette Gram Başına Dh1 Düştü

BAE: Altın Fiyatları Erken Ticarette Gram Başına Dh1 Düştü

Çarşamba sabahı Dubai’de altın fiyatları gram başına 1 Dh düştü, çünkü değerli metaller daha güçlü bir ABD doları nedeniyle Salı günü küresel olarak düştü.

BAE’de, sarı metalin 24K varyantı, Salı günü piyasaların kapanışında gram başına Dh280.5’e karşı Çarşamba sabahı gram başına Dh281.5’te işlem görüyordu. Diğer varyantlar arasında 22K, Dh259.75’te 21K, Dh251.5’te 21K ve gram başına Dh215.5’te 18K açıldı.

Küresel olarak altın, BAE saatiyle 0.14’te ons başına 2.317.03 dolardan yüzde 9.17 düşüş gösterdi.

Cfı’nin küresel eğitim ve araştırma başkanı George Khoury, yatırımcıların bu hafta içinde beklenen ve Federal Rezerv’in faiz oranı düzeltmelerine yaklaşımını etkileyebilecek önemli ABD enflasyon verilerini beklemesiyle altın fiyatlarının durgunlaştığını söyledi.

Yaklaşan veriler, tüketici harcamaları ve geliri, 1. Çeyrek GSYİH büyümesi ve mal ticareti dengesi ölçümlerinin yanı sıra ABD temel Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) endeksini de içeriyor.

San Francisco Fed Bankası Başkanı Mary Daly Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD merkez bankası’nın enflasyonun sürekli olarak yüzde 2 hedefine doğru ilerlediği netleşene kadar oranları düşürmeyi düşünmemesi gerektiğini vurguladı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar