Çarşamba, Haziran 26, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDubai Haber AğıQuaid-İ-Azam Üniversitesi, Sarwar Khawaja'yı Seçkin Uygulama Profesörü Olarak Kabul Ediyor İslamabad

Quaid-İ-Azam Üniversitesi, Sarwar Khawaja’yı Seçkin Uygulama Profesörü Olarak Kabul Ediyor İslamabad

İşletme eğitiminde güçlü olan Sarwar Khawaja , şu anda Oxford Business College’da yönetici stratejik yönetim kuruluna başkanlık ediyor.

Otuz yılı aşkın bir kariyere sahip olan Khawaja’nın uzmanlığı, kau’ya zengin bir bilgi ve pratik içgörü getirmeye hazırlanıyor. Rolleri arasında bir dizi özel eğitim kurumuna liderlik etmek yer alıyor ve öğrenci organlarının büyümesinde ve Birleşik Krallık’ta en son eğitim teknolojilerinin uygulanmasında çok önemli bir rol oynadı. Önemli katkıları arasında Khawaja, Oxford Üniversitesi’ndeki Oxford Pakistan Programının kurucu sponsorudur ve 2018’de Müslüman 100 Güç Listesinde tanınmıştır.

KAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Niaz Ahmad Akhtar da coşkusunu paylaşarak, “Sarwar Khawaja’yı kurumumuzda ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Geniş deneyimi ve vizyoner yaklaşımı, yenilikçi ve sosyal açıdan sorumlu iş liderlerini teşvik etme hedeflerimizle uyumludur.”

Resmi bir atama mektubunda Dr. Akhtar, Khawaja’nın yüksek ve ileri eğitimdeki, özellikle sosyal adalet ve finansal kapsayıcılıktaki dönüştürücü etkisinin altını çizdi. Mektup, Khawaja’nın kau’daki öğretim, mentorluk ve araştırma faaliyetlerine katkıda bulunmadaki rolünün ve uzmanlığının ve entelektüel sermayesinin üniversiteye getireceği faydaların keskin beklentisinin altını çizdi.

Khawaja’nın başarıları arasında bir istihdam edilebilirlik portalı olan Kariyer Merkezi 360’ın tanıtılması yer alıyor ve liderliği Oxford Business College’ın işletme yüksek öğrenim kolejleri için Ulusal Öğrenci Anketi’nde ilk yüzde 9’da yer aldığını gördü. Yükseköğretime yaptığı katkılar, 2018’de Müslüman 100 Güç Listesinde yer almak da dahil olmak üzere birçok ödülle de tanındı.

Hawaja yaptığı açıklamada heyecanını şöyle dile getirdi: “Quaid-i Azam Üniversitesi’ne katılmak bir onurdur. İşletme eğitiminde mükemmellik geleneğini ilerletmek için öğrenciler ve öğretim üyeleri ile işbirliği yapmayı dört gözle bekliyorum.”

Quaid-i-Azam Üniversitesi, Pakistan’da önde gelen bir yüksek öğretim kurumudur ve şu anda ülkede bir numara ve dünya çapında 315. sırada yer almaktadır (QS 2025 sıralaması). Akademik mükemmelliği ve yenilikçi araştırmalarıyla tanınan QAU, entelektüel ve profesyonel büyümeye elverişli bir ortamı teşvik eden çeşitli disiplinleri kapsayan programlar sunmaktadır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar