Pazar, Mayıs 26, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Altın Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor, Gram Başına Dh4 Atlıyor

BAE: Altın Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor, Gram Başına Dh4 Atlıyor

Altın fiyatları Perşembe günü BAE’deki piyasaların açılışında yükseliş eğilimini sürdürerek son 4 saat içinde gram başına Dh24 atladı.

Sarı metalin 24K varyantı, Çarşamba günü piyasaların kapanışında Dh0.75’e karşı gram başına Dh289.5’e BAE saat 9’da Dh288.75’e sıçradı. Benzer şekilde, diğer varyantlar da erken ticarette daha yüksek işlem görüyordu.

Dubai Jewellery Group verilerine göre gram başına sırasıyla 22K, 21K ve 18K, Dh268.25, Dh259.5 ve Dh222.5 seviyelerinde işlem görüyordu.

[Editörün Notu: Gerçek zamanlı altın oranları için aşağıdaki widget’a tıklayın veya kt’nin özel Ticaret Haberleri sayfasını buradan ziyaret edin.]

{ “sembol”: “TVC: altın”, “genişlik”: “% 100”, “yükseklik”: “% 100”, “yerel ayar”: “en”, “Tarih Aralığı”: “12M”, “colorTheme”: “light”, “isTransparent”: false, “otomatik boyutlandır”: true, “largeChartUrl”: “https://www.khaleejtimes.com/trading/detail ” }

Spot altın, ABD doları ve tahvil getirilerinin ABD Federal Rezervi’nin Eylül ayı başlarında faiz indirimi olasılığının artması nedeniyle zayıflamasıyla Perşembe günü BAE saatiyle 2,391.93’te ons başına 9.10 dolardan işlem görüyordu.

Fed Başkanı Jerome Powell Salı günü yaptığı açıklamada, ABD enflasyonunun 2024 yılına kadar düşmeye devam etmesini beklediğini belirterek, merkez bankasının faiz oranlarını tekrar yükseltmesi gerekmesinin olası olmadığını ve bunun da piyasa duyarlılığını olumlu yönde etkilediğini belirtti.

Antonio Ernesto Di Giacomo, piyasa analisti xs.com altın için bu metale yatırım yapma fırsat maliyetini artıran yüksek faiz oranları gibi bazı engellere rağmen, özellikle Orta Doğu’daki artan jeopolitik gerilimlerin ortasında güvenli liman talebinde destek bulduğunu söyledi. “Ancak, özellikle İran ile İsrail arasındaki bu gerilimlerin hafifletilmesi, altını faiz beklentilerinden kaynaklanan baskılara karşı savunmasız bıraktı.”

XTB Mena’nın kıdemli piyasa analisti Hani Abuagla, altın fiyatlarının daha zayıf bir ABD dolarından ve düşük Hazine getirilerinden yararlandığını söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar