Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE Anakarasında bir işletme Nasıl Kurulur: Adım Adım Kılavuz

BAE Anakarasında bir işletme Nasıl Kurulur: Adım Adım Kılavuz

BAE, ticaretini yapmak için şehre akın eden tüm milletlerden girişimcilerle bir iş merkezi olarak ortaya çıktı.

BAE’de bir iş kurmak için 2023’teki Ticari İşlemler Yasasına göre en az 18 yaşında olmak gerekiyor.

Ekonomi Bakanlığı’na göre BAE anakarasında bir iş kurmak için izlenecek birkaç adım var. İşte kendi işinizi kurmak için gereken onaylara, belgelere ve adımlara bir göz atın.

Birleşik Basher platformu veya ilgili emirliğin ekonomi departmanının web sitesi aracılığıyla çevrimiçi olarak başvurabilirsiniz. Ayrıca devlet hizmet merkezleri, Taşhane ofisleri, hukuk hizmetleri ofisleri, devlet hizmetleri için zamanında ofisler veya emirlik Ekonomik Kalkınma Bakanlığı’nın müşteri mutluluk merkezleri aracılığıyla şahsen başvurabilirsiniz.

Ekonomi Bakanlığı’nın web sitesine göre, bunlar işinizi BAE anakarasında kurmanın adımları.

Lisans türünü belirle

İşletmenizi tanıyın, gerçekleşecek ekonomik faaliyet türünü ve hangi kategoriye gireceğini belirleyin. BAE, altı ana ekonomik lisans türü sunmaktadır:

Meslek,Turizm,Endüstriyel,Ticari,Tarım,Profesyonel

Yasal yapıya karar verin

İşletmenizin ihtiyaçlarını belirleyin ve buna göre uygun bir yapı seçin.

İşletmeniz için doğru yapıyı seçmek, işletmenizin uyması gereken yasa ve yönetmelikleri belirleyeceği için çok önemlidir.

İşte ülkedeki işletmelerin yasal biçimleri:

Tek kuruluş, Sivil şirket, Limited şirket, Halka açık anonim şirket, Özel anonim şirket, Bir KİK şirketinin şubesi, Yerel bir şirketin şubesi, Holding şirketi, Yabancı bir şirketin temsilciliği

Ticari adı kaydet

İşletmenizin adı benzersiz olmalı ve başka hiçbir şirkete benzememelidir. İsme başvurmak için emirliğinizin Ekonomik Kalkınma Departmanını ziyaret edin. Başvuru çevrimiçi, web sitesi veya akıllı uygulama aracılığıyla veya şahsen yapılabilir.

Ticari adı kaydetmek için izlemeniz gereken belirli koşullar vardır:

Şirketin yasal yapısının kısaltması, Adında son eki (LLC, PJSC vb.) Olarak Bulunmalıdır., Uygunsuz kelimeler olmamalı ve isim hiçbir şekilde saldırgan olmamalıdır., Adın işletmenizin niteliğiyle uyumlu olması gerekir., Ticari adın yöneticilerin, devlet kurumlarının adlarına veya hükümet organlarının adlarına ve logolarına sahip olmaması gerekir., İşletmenizle aynı ticari isme sahip başka hiçbir şirketin kayıtlı olmaması gerekir., Ticari marka ile birlikte ad, Ekonomik Kalkınma Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı tarafından onay gerektirir., Gerektiğinde ticari unvan belgelerinin yenilenmesi gerekir

İlk onay ve anlaşmalar

İlk onayı ‘itiraz yok’ sertifikası olan BAE Hükümetinden almalısınız. Bu, hükümetin işinizi ülkede kurmaya itiraz etmediğini gösterir.

Bu onay ile işletmede gerekli olan bir sonraki adımı gerçekleştirebilirsiniz. Bir lisans vermek için ilgili yetkililere de başvurabilirsiniz.

Ancak, ‘itiraz yok’ sertifikası, işletmeyi çalıştırmaya başlamanıza izin vermez.

Sertifikayı aldıktan sonra, bir Mutabakat Zaptı (MOA) veya Yerel Hizmet Aracısı Sözleşmesi (LSA) oluşturmanız gerekir.

İşletmeniz bir MOA olduğunda bir MOA gereklidir:

Sivil şirket,Limited şirket,Kamu hissedarlık şirketi,Özel hissedarlık şirketi
İşletmeniz tek mülk sahibi olduğunda bir LSA gereklidir.

Ücretleri ödeyin ve işletme lisansınızı servis merkezlerinden veya web sitesi üzerinden alın.

Ticaret ve Sanayi Odasına Kayıt Olun

Son olarak, Ticaret ve Sanayi Odasına kaydolmanız gerekir. Her emirliğin kendine ait bir odası vardır. Kayıt, şirketinizin aynı emirliğinde yapılmalıdır.

Bunlar, BAE anakarasında bir iş kurmak için izlenecek adımlardır. BAE serbest bölgesinde bir iş kurmak için farklı bir süreç var.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar