Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaModi'nin Bjp İttifakı ve Kongre Liderliğindeki Blok, Hükümeti Kurmak Amacıyla Toplantılar Düzenleyecek

Modi’nin Bjp İttifakı ve Kongre Liderliğindeki Blok, Hükümeti Kurmak Amacıyla Toplantılar Düzenleyecek

Başbakan Narendra Modi liderliğindeki Birlik Kabinesi, 2024 Lok Sabha anketlerinin sonuçlarından bir gün sonra Çarşamba günü toplanacak.

Başbakan Salı akşamı NDA’NIN bir sonraki hükümeti kuracağını söyledi.

Hem Bharatiya Janata Partisi liderliğindeki NDA hem de Muhalefetteki HİNDİSTAN bloğu, gelecekteki siyasi eylem yollarına yönelik stratejileri belirlemek için Çarşamba günü toplantılar düzenlemeye hazırlanıyor.

Seçim Komisyonu, 543 Lok Sabha seçim bölgesinin tümü için tüm sonuçları açıkladı, BJP Çarşamba sabahı Beed seçim bölgesi Mahrashtra’da oylanan oyların sonucunu yayınlayarak 240 sandalye ve Kongre 99 sandalye kazandı.

Sendika Kabinesinin bugün saat 11.30civarında Delhi’de buluşması muhtemel.

NDA liderleri bugün Başbakan Modi’nin ikametgahı 7 Lok Kalyan Marg’da bir araya gelecek. Toplantının saat 3.30 civarında yapılması planlanıyor.

NDA toplantısına Bihar BAÅŸBAKANı Nitiåÿ Kumar ve eski Andhra Pradesh CM Chandrababu Naidu gibi kilit liderlerin katılması bekleniyor.

HİNDİSTAN bloğu toplantısı saat 6civarında ulusal başkentte yapılacak.

2024 Lok Sabha seçimlerinin sayımı Salı günü yapıldı. Hindistan Seçim Komisyonu’na göre BJP, 2019’daki 303 sayısından çok daha düşük olan 240 sandalye kazandı. Kongre ise 99 sandalye kazanarak güçlü bir büyüme kaydetti. HİNDİSTAN bloğu 230 işaretini geçerek sert bir rekabet yarattı ve tüm tahminlere meydan okudu.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar