Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Araba Tamirleri için 2 Aylık Bekleme Süresiyle Bölge Sakinleri Yağmur Sonrası...

BAE: Araba Tamirleri için 2 Aylık Bekleme Süresiyle Bölge Sakinleri Yağmur Sonrası Kiralamaya Binlerce Dolar Harcıyor

20 günden fazla bir süredir, jvc’de ikamet eden ve bir emlak firmasında pazarlama yöneticisi olan Abdul Basith, geçen ay BAE’Yİ vuran rekor yağışların ardından ulaşım zorluklarıyla boğuşuyor. Selden zarar görmüş arabası şu anda bir garajda tamir ediliyor. Ancak bu süre zarfında, arabası yağmurdan zarar gördüğünden beri 4.500 Dh’yi aşan harcamalar yaptı.

“23 Nisan’da arabamı Al Quoz’daki bir garaja götürdüm, burada herhangi bir iddiada bulunmadan onarımlar için 15.000 Dh’yi aşan bir tahmin aldım. Ancak garaj sahibi, onarım için gelen araçlarda bir artış beklediği için arabayı geri almamı ve başka bir yere park etmemi tavsiye etti, ”dedi Kia Cadenza’nın sahibi Abdul Basith.

Sürücülerin karşılaştığı son zorluklar ışığında, birçoğu sigorta taleplerinin onaylanmasını beklerken kendilerini bir ayın üzerinde uzun gecikmelere katlanarak bir çözümün içinde buluyor. Yüklerine ek olarak, onarımların tamamlanması bir ila iki ay daha sürüyor ve hasarlı araçlarını garajlarda bırakıyor. Birincil ulaşım tarzlarından yoksun olmanın verdiği rahatsızlıkla karşı karşıya kalan bu sürücüler, ek bir harcama olan günlük işe gidip gelme ihtiyaçlarını karşılamak için araç kiralamaya yönelerek alternatif çözümler aramak zorunda kaldılar.

Aracını garajdan ileri geri çekmek için Basith, 1.200 Dh’yi ödemek zorunda kaldı. “Arabamı bir RTA park yerine park etmek zorunda kaldım, çünkü onu bina park yerime çekemedim. Sadece park için Dh250 civarında harcadım “dedi.

22 Nisan’a kadar Basith, Dh700’ün üzerinde sadece dört gün geçirdiği işine taksi veya metroyla gitmeye başvurdu. “Arkadaşım bana çok daha ucuz olacağı için araba kiralamamı tavsiye etti. Bir araba kiraladım ve sadece kira için aylık masraf 2.400 Dh’dir “dedi Basith, arabasını tamir ettirmenin 40 günden fazla süreceğini de sözlerine ekledi.

Benzer bir durum, bir Alman göçmen ve Villanın sakini Patrick Fischer tarafından da yaşandı. “Motor arızalandığı için arabamı yolun ortasında bırakmak zorunda kaldım. İki gün sonra aracımı yetkili satıcıya çekip tamir ettirmek zorunda kaldım,”dedi Petrol ve gaz endüstrisinde çalışan Fischer.

“Ama ne yazık ki, araç atölyelerinde yatıyor ve talep onayı haberi yok. Şu anda bana ayda yaklaşık 2.500 Dh’ye mal olan ve ek bir harcama olan bir araba kiralıyorum. Arabanın kirası emı’mden çok daha fazla, ”dedi Fischer.

Kiralanan aracın günlük sınırı 250 kilometredir ve Fischer, “zaman zaman günlük gidip gelmem 300 kilometrenin ötesine geçiyor ve bu da masrafımı artırıyor” dedi.

İddianın onaylanması için daha fazla zaman alabileceğinden korkuyor. Fischer, ”Arabamın onarımı, hasarlı araçların onarımıyla uğraştıkları için otomobil uzmanına göre 25 günden fazla sürecek” dedi.

Araç kiralamada yağış sonrası %30 artış

BAE’de araç kiralama, bölgedeki son yağışların başlamasının ardından yüzde 30 artış bildirdi.

“Kiralama için yüksek bir talep yaşadık. Son zamanlarda, birçok sakin arabalarını tamir için göndermek zorunda kaldı. Bu, son yağmurun neden olduğu hasardan kaynaklanıyor ve şu anda sigorta taleplerinin işlenmesini ve onarımların tamamlanmasını bekliyorlar ”dedi.

Selfdrive.ae yağış sonrası yüzde 30’luk bir artış bildirdi ve şirket bu büyümeyi, araç kiralama hizmetlerinin sunduğu hasar sonrası kontrol kolaylığı gibi faktörlere bağlıyor. CEO Soham Shah, ”Yağışlar araç güvenliği ve bakımı ile ilgili endişelere yol açtığından, müşteriler giderek daha güvenilir bir çözüm olarak kiralık araçlara yöneliyor” dedi Selfdrive.ae .

“Aracın olası hasarlarının kiralama hizmeti tarafından hızla giderileceğini bilerek, müşterilerin unsurlar arasında güvenle gezinebilmelerini sağlayan sorunsuz hasar kontrolüne bağlıyız. Hasar sonrası kolay kontrol sağlamaya odaklanmamız, müşterilerin hava koşullarından bağımsız olarak endişesiz bir sürüş deneyiminin keyfini çıkarmasını sağlıyor ”dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar