Cuma, Haziran 28, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE, Arap Dünyasında Yaratıcı Düşünme ve Finansal Okuryazarlık açısından 1. Sırada Yer...

BAE, Arap Dünyasında Yaratıcı Düşünme ve Finansal Okuryazarlık açısından 1. Sırada Yer Aldı

BAE, dünyadaki eğitim sistemlerinin değerlendirilmesine dayanarak, yaratıcı düşünme ve finansal okuryazarlık alanında Arap dünyasının zirvesinde yer aldı.

Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı’nın (Pısa) en son sonuçları, 27-28 Haziran tarihleri arasında BAE’nin ev sahipliği yaptığı bir forumda açıklandı.

Her üç yılda bir gerçekleştirilen Pısa, programa katılan ülkelerdeki öğrencilerin bilgi ve becerilerini test ederek eğitim sistemlerini inceler.

2022 değerlendirmesine göre BAE, Arap dünyasında finansal okuryazarlık ve Katar ile birlikte yaratıcı düşünme açısından birinci sırada yer aldı.

BAE, yaratıcı düşünme ve finansal okuryazarlıktaki öğrenci performansını değerlendirmek için Pısa çalışma sonuçlarını uygulamak için inisiyatif aldı.

Yaratıcı düşünme için odak, öğrencilerin bilişsel becerilerini ve yaratıcı yeteneklerini geliştirmektir. Finansal okuryazarlık, öğrencilerin finansal kaynakları yönetme, refahı sağlama ve finansal sürdürülebilirliği sağlama yeteneklerini ölçer.

Pısa duyurusu için son iki günlük etkinlik, Milli Eğitim Bakanlığı (MeB) tarafından Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) ile ortaklaşa düzenlendi.,

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar