Cumartesi, Haziran 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Ateş ve Baş Ağrısı Nedeniyle Hastaneye Kaldırıldı, 12 Yaşında Nadir Malformasyon...

BAE: Ateş ve Baş Ağrısı Nedeniyle Hastaneye Kaldırıldı, 12 Yaşında Nadir Malformasyon Tespit Edildi

12 yaşındaki Ahmed (adı gizliliği korumak için değiştirildi) sık sık okulu kaçırdı veya şiddetli baş ağrıları nedeniyle eve erken gitti. Boyun ağrısı ve baş dönmesi ile birlikte, ateşi durumunun doğru bir şekilde teşhis edilmesine yardımcı olmadan önce yaklaşık iki yıl boyunca kronik ağrılarla savaştı. Şimdi bir Dubai hastanesinde ameliyat olduktan sonra yeni bir hayata kavuştu. “Özellikle boynun arka tarafında baş ağrısı ve boyun ağrısından şikayet ederdi. Hasta konsültasyon için bana geldiğinde baş ağrıları kötüleşti ve denge sorunları geliştiriyordu. Medcare Ortopedi ve Omurga Cerrahisi danışmanı Dr. Gopalakrishnan CV, “Başlangıçta bunun sahip olduğu bir ateşten kaynaklandığı düşünülüyordu, ancak ayrıntılı değerlendirmede ve beynin MR taramasından sonra chiari malformasyonu teşhisi kondu ” dedi. Omurga Hastanesi, Khaleej Times’a. Bu malformasyon, kafatasının alt sırtındaki beyin dokusunun omurilik kanalına uzandığı bir büyüme anormalliğidir. Dikkat süresinin azalmasıyla birlikte 12 yaşındaki çocuk okula konsantre olamadı. “Genç çocuk, başlangıçta viral bir enfeksiyona yanlış atfedilen bir dizi üzücü semptomdan muzdaripti. Sık sık devam eden baş ağrıları, ateş ve baş dönmesi gibi küçük rahatsızlıklar olarak başlayan şey yavaş yavaş arttı ve sınırlı yetenek veya normal yürüme hareketlerini koordine edememe ile karakterize bir tür kas kontrol kaybı olan ani yürüyüş ataksisi ile sonuçlandı.”

 

Dr Gopalakrishnan’ın ÖZGEÇMİŞİ
Sıkıştırmayı hafifletmek için kafatasının tabanından ve omurganın tepesinden kemik parçalarının çıkarılmasını içeren bir dekompresyon ameliyatı geçirdi. “Genel anestezi altında ameliyat, kafatasının tabanına erişmek için hastanın başının arkasında dikkatli bir kesi yapılmasını içeriyordu. Kemiğin küçük bir kısmı hassas bir şekilde çıkarıldı, sıkı bantları çıkarmak için beynin kaplaması açıldı ve hacmi artırmak ve beyindeki sıkışmayı azaltmak için yama olarak bir kafa derisi dokusu tabakası kullanıldı ”dedi.

 

Dr Gopalakrishnan CV
Ameliyattan sonra çocuğun durumu önemli ölçüde iyileşti. Gopalakrishnan, ”Baş ağrıları hem sıklıkta hem de yoğunlukta azaldı” dedi. Durumu tespit edilmemiş olsaydı, Ahmed spor yapmayı veya herhangi bir fiziksel aktivite yapmayı zor bulurdu. Düşme eğilimi ile yürümek bile zorlaşırdı.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar