Perşembe, Haziran 27, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE Bakanlığı En İyi Üniversiteler için Sınıflandırma Kriterlerini Açıkladı

BAE Bakanlığı En İyi Üniversiteler için Sınıflandırma Kriterlerini Açıkladı

Ülkedeki en iyi üniversiteler, BAE Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen belirli kriterlere göre sınıflandırılmıştır. Bu değerlendirme önlemleri, büyüme ve yeniliğe yönelik ulusal bir gündeme bağlanmıştır.

Üniversiteleri sınıflandırırken BAE, bilimsel araştırma ve yeniliklere ve öğretim kalitesine güçlü bir vurgu yapıyor – her biri Ulusal Yükseköğretim Kurumları Sınıflandırma Çerçevesine yüzde 35 atfediliyor.

Bu, Perşembe günü düzenlenen Ulusal Yükseköğretim Kurumları Sınıflandırma Çerçevesi medya yuvarlak masası’nda açıklandı.

Etkinliğin oturum aralarında Khaleej Times‘a konuşan Müfredat Sektörü Müsteşar Yardımcısı ve Milli Eğitim Bakanlığı Sertifika Denklik Dairesi Müdürü Dr. Sameera Almulla, “Bugün üniversitelerin sıralamasını değil sınıflandırmasını yapıyoruz. Bu aşamadaki sınıflandırma sadece ‘araştırma’ üniversiteleri içindir ve bu sınıflandırmadan birkaç hafta sonra ‘araştırma dışı’ üniversiteler için ilan edilecektir.”

“Ulusal sınıflandırma çerçevesi dört sütundan oluşmaktadır. Bilimsel araştırma ve inovasyona yüzde 35, öğretim kalitesine de yüzde 35, istihdam ve iş piyasasına uyum yüzde 20 ve uluslararası işbirliklerine yüzde 10 atfediliyor.”

Kurumlar iki ana kategoriye ayrılır: araştırma kurumları ve araştırma dışı yüksek öğretim kurumları.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar