Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE Başkanı Şeyh Hazza Bin Sultan Bin Zayed'in Ölümünün Yasını Tutuyor

BAE Başkanı Şeyh Hazza Bin Sultan Bin Zayed’in Ölümünün Yasını Tutuyor

Cumhurbaşkanı Şeyh Muhammed’in ofisi, Şeyh Hazza bin Sultan bin Zayed El Nahyan’ın Perşembe günü vefat ettiğini açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Ofisi samimi başsağlığı ve sempatisini dile getirdi. Kraliyet ailesi üyeleri, üst düzey yetkililer ve yas tutan bir kalabalık Perşembe öğleden sonra Şeyh Hazza için Abu Dabi’deki Şeyh Sultan bin Zayed Birinci Camisi’nde cenaze namazı kıldı.

 

Fotoğraflar: Wam
Cesedi daha sonra Al Bateen Mezarlığı’nda dinlenmeye bırakıldı.

 

 

 

 

Şeyh Hazza bin Sultan, hükümetin önde gelen liderleri ve kilit isimlerinin katıldığı çeşitli toplantı ve etkinliklerde bulunmuştu. İşte yıllar boyunca Cumhurbaşkanı Şeyh Muhammed ile birlikte bazı fotoğrafları:

 

 

 

Dubai Veliaht Prensi Şeyh Hamdan bin Muhammed de kraliyetin ölümünün yasını tuttu. X’e attığı bir tweet’te, “Tanrı Şeyh Hazza bin Sultan bin Zayed El Nahyan’a merhamet etsin ve saygıdeğer El Nahyan ailesine içten başsağlığı dilesin.” “O’ndan, rahmetiyle rahmeti üzerini örtmesini, geniş bahçelerde oturmasını, ailesine ve yakınlarına sabır ve teselli ile ilham vermesini dileriz… Biz Allah’ınız ve O’na döneceğiz.” Şeyh Hazza bin Sultan’ın ölümü, BAE’nin kraliyet ailesinin bir başka üyesi Şeyh Tahnoun bin Muhammed El Nahyan’ın yasını tutmasından sadece bir hafta sonra geldi. BAE’nin Kurucu Babası Şeyh Zayed’in yakın bir arkadaşı olan Şeyh Tahnoun, Abu Dabi Hükümdarının Al Ain Bölgesindeki Temsilcisiydi.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar