Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAfrikaBAE, Selden Etkilenen Kenya'ya Yardım Etmek için 15 Milyon Dolar Ayırdı

BAE, Selden Etkilenen Kenya’ya Yardım Etmek için 15 Milyon Dolar Ayırdı

BAE, Afrika ülkesini saran ölümcül sel ve şiddetli yağışların etkilerini ele almada Kenya’yı desteklemek için 15 milyon dolar ayırdı.

Haftalar süren yağmurlar ve seller Kenya’da bir yıkım izine neden oldu ve neredeyse 260 cana mal oldu ve hükümeti riske eğilimli bölgelerde yaşayan herkesin tahliyesini emretmeye sevk etti.

En son hükümet rakamlarına göre, tufan ülkenin hemen her köşesindeki evleri, yolları ve köprüleri doldururken yaklaşık 55.000 hane yerinden edildi.

Uluslararası İnsani İşler Konseyi başkanı Şeyh Theyab bin Muhammed bin Zayed Al Nahyan, BAE’nin Cumhurbaşkanı Şeyh Muhammed’in direktifleri altında insani yardım çağrılarına her zaman yanıt vermeye hazır olduğunu söyledi.

Şeyh Theyab, dünyanın iklim değişikliği nedeniyle aşırı hava olayları ve doğal afetler yaşadığı göz önüne alındığında, ihtiyacı olan ülkeleri ve toplulukları desteklemek için uluslararası insani çabaların seferber edilmesi gerektiğini söyledi.

Devlet Bakanı Şeyh Shakhbut bin Nahyan El Nahyan, “BAE, Kenya ile yakın ilişkilerinin bir parçası olarak bu desteği sağladı ve sellerin etkisiyle mücadele ederken ülke ile dayanışma içinde oldu.”

Bakan ayrıca Kenya halkına, özellikle de felakette sevdiklerini kaybedenlere içten başsağlığı diledi.

(afp’den gelen girdilerle)

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar