Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaBAE: Birçok Hintli Bu Hafta Altın Almak için Dubai'ye Uçuyor; İşte nedeni

BAE: Birçok Hintli Bu Hafta Altın Almak için Dubai’ye Uçuyor; İşte nedeni

Birçok Hintli turist, Hindistan’ın kültürel ve dini geleneklerine göre altın satın almak için hayırlı bir gün olan Akshaya Tritiya’nın kutlanması için tam zamanında Dubai’ye seyahatlerini planlıyor. Hindistan, 10 Mayıs’ta Akshaya Tritiya’yı kutlayacak ve birçok Hintli turist altın alışverişi yapmak için Dubai’ye seyahat edecek. “evet. Liali Jewellery genel müdürü Anuraag Sinha, “Dubai’nin altın piyasaları ve rekabetçi fiyatları ile tanındığı için bazı insanlar özellikle Akshaya Tritiya gibi festivallerde altın alışverişi için Hindistan’dan Dubai’ye seyahat ediyor ” dedi. “Ayrıca Dubai, çok çeşitli altın takılar, madeni paralar ve barlar sunarak onu Hindistan ve diğer ülkelerden altın alıcıları için cazip bir destinasyon haline getiriyor”. PVD Gold genel müdürü Praful Dakan, Akshaya Tritiya gibi geleneklerin insanları refah ve hayırlılık peşinde bir araya getirdiğini söyledi.

 

Praful Dakan
“Dubai’nin altın piyasası, genellikle çeşitliliği ve rekabetçi fiyatları ile bilinir. Bu faktör kesinlikle Dubai’yi insanların altın satın alması için umut verici bir seçim haline getirdi. Hindistan’dan Akshaya Tritya’yı kutlayan insanlar da burada bulunan çeşitli seçeneklerden etkilendi “dedi. Bafleh Kuyumcular genel müdürü Ramesh Vora, Dubai’yi ziyaret eden Hintli turistlerin Akshaya Tritiya sırasında promosyon ve teklifler olduğunu bildiklerini, bu nedenle tarihlerini buna göre sıraladıklarını söyledi.

 

Ramesh Vora’nın
Khaleej Times’ın bu hafta bildirdiği gibi, birçok kuyumcu festival sırasında altın, pırlanta ve değerli metal takılar satın alan alıcılara özel indirimler, sıfır yapım ücreti ve hediyeler getirdi. Dünya Altın Konseyi bu haftanın başlarında, yüksek emtia fiyatları nedeniyle altın takıya olan talebin bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 10 azaldığını söyledi. Hindistan’da mücevher talebi 2. Çeyrekte şu ana kadar zayıf kaldı ve altın fiyatındaki rekor seviyelere yansıdı. Raporda, ”Akshaya Tritiya ve önümüzdeki düğün sezonu için hazırlık aşamasında stok inşasının Hindistan’da susturulduğu bildiriliyor” dedi. Malabar Altın ve Pırlanta uluslararası operasyonlar genel müdürü Şamlal Ahamed, Hindistan’a kıyasla düşük altın fiyatlarının ve BAE’nin küresel mücevher ticaretindeki önemi nedeniyle çok çeşitli uluslararası tasarımların bulunmasının burayı altın almak isteyen Hintli turistler için çok cazip bir destinasyon haline getirdiğini söyledi.

 

Şamlal Ahamed’in
Kuyumculukta en seçkin tasarımları en iyi fiyatlarla arayan turist müşteriler, BAE’deki müşteri tabanımızın önemli bir bölümünü oluşturuyor” dedi. Joyalukkas Group genel müdürü John Paul Alukkas, altın piyasaları ve geniş tasarım yelpazesiyle tanınan Dubai’nin bu dönemde Hindistan’dan ve dünyanın dört bir yanından alışveriş yapanları cezbettiğini söyledi.

 

John Paul Alukkas’ın
“Şehir, rekabetçi fiyatlarla çok çeşitli altın takılar, madeni paralar ve barlar sunarak onu Akshaya Tritiya alımları için tercih edilen bir destinasyon haline getiriyor. Ek olarak, Dubai’nin vergisiz alışveriş ve turist iadesi planlarının mevcudiyeti gibi turist dostu politikaları, bu hayırlı vesileyle altın için bir alışveriş merkezi olarak cazibesine daha da katkıda bulunuyor ”dedi. Kalyan Jewellers icra direktörü Ramesh Kalyanaraman, Dubai’nin yıl boyunca popüler bir küresel turizm merkezi olduğunu ve çok sayıda turistin piyasadan altın takı satın almayı tercih ettiğini söyledi.

 

Ramesh Kalyanaraman’ın
“Hintli turistler bu hayırlı mevsimde Orta Doğu’ya seyahat ederse, altın satın alma ve ziyaretlerinden en iyi şekilde yararlanma olasılıkları yüksek” dedi.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar