Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaYaşamSağlıkBAE: Bölgenin En Büyük Hibrit Kordon Kanı Bankası Abu Dabi'de Açıldı

BAE: Bölgenin En Büyük Hibrit Kordon Kanı Bankası Abu Dabi’de Açıldı

Abu Dabi Biyo Bankası, ilk teklifinin bölgenin en büyük hibrit kordon kanı bankası olmasıyla piyasaya sürüldü. M42’nin Omıcs Mükemmeliyet Merkezi Masdar City’de yer alan biyobank, en son teknolojiye sahip otomatik teknolojiye ve türünün en iyisi büyük kapasiteli biyo bankacılık altyapısına sahiptir. Tesis, 100.000 kadar kordon kanı örneğini ve beş milyon pan-insan örneğini güvenli bir şekilde koruyabilir ve bu da onu 30 yıl boyunca araştırma ve terapötik kullanım için uygun hale getirebilir. Biobank, küresel olarak hazır ve daha iyi eşleşmiş hemopoietik kök hücreler sağlamak için çeşitli bir veri kümesi oluşturacaktır. Kordon kanı, bebeğin doğumundan sonra göbek kordonundaki kalıntılardır. Genellikle atılır, ancak kök hücreler açısından zengindir ve birçok hastalığı, kanla ilgili bozuklukları, hastalıkları, bağışıklık yetersizliklerini, genetik bozuklukları ve kök hücre nakillerini tedavi etmek için kullanılabilir. Abu Dabi Küresel Sağlık Haftası’nda duyurulan girişim, tedavi için bekleme sürelerini kısaltmayı, hayatta kalma oranlarını iyileştirmeyi ve nadir hastalıkların tedavilerini, erken teşhis ve hastalıkların önlenmesini, tıbbi yenilik için yaşam bilimi araştırmalarını destekleyen çeşitli, temel bir biyo-varlık yaratmayı amaçlıyor. ve yeni ilaç keşif hedefleri. Herkes için en yüksek kişiselleştirilmiş, kesin, yüksek kaliteli ve önleyici sağlık hizmetini sunmaya çalışacaktır.

 

Girişim, Abu Dabi’nin insan sağlığı üzerinde maksimum etkiye sahip paha biçilmez veri varlıkları sağlayan benzersiz bir küresel biyo bankacılık merkezi kurma vizyonunun bir parçası. Abu Dabi Sağlık Bakanlığı (DoH) Müsteşarı Dr. Noura Khamis Al Ghaithi, Abu Dabi Biyobankının lansmanının bölge genelinde biyobanking mükemmelliği sunmaya hazır olduğunu belirtti. “Biyobanka tarafından toplanan biyolojik ve tıbbi verilerin zenginliği, bilimsel atılımlar için bir katalizör görevi görecek, ilaç keşfini hızlandıracak ve böylece emirliğin yerel ve küresel sağlık sorunlarına çözüm bulma yeteneğine katkıda bulunacaktır. Kordon kanından elde edilen kök hücre tedavilerini vurgulayarak klinik bakımı ve hasta sonuçlarını önemli ölçüde etkileyecek ve lokal kök hücre tedavisi verilmesini sağlayacaktır.”

Hizmet sunan tesisler

Hizmet, Abu Dabi’de anne ve çocuk sağlığına adanmış dört önde gelen sağlık kuruluşunda tanıtılacak. Anne-baba adayları, M42 grubunun bir parçası olan Danat Al Emarat Kadın ve Çocuk Hastanesi, Corniche Hastanesi, Kanad Hastanesi ve NMC Healthcare’in bir parçası olan hastanelerde bu hizmetten yararlanabilirler. Al Ghaithi, “Abu Dabi Biyobank’ın kordon kanı, doku, kök hücreler ve çok çeşitli normal ve patolojik insan örneklerini yerleşik büyük genomik, proteomik ve klinik kayıtlarla ilişkilendirme yeteneği, dönüştürücü ve en ileri girişimlere zemin hazırlıyor” dedi.

Hayat kurtarıcı tedavide yardım

Hibrit kordon kanı bankası, bir sonraki genişleme aşamasında pan-insan ve tümör biyobankını içerecek olan Abu Dabi Biyobankının bir parçasıdır. Kordon kanı bankası, daha iyi bakım sonuçları sağlayacak, kordon kanı kök hücrelerine olan acil ihtiyacı karşılamada ülkenin kendi kendine yeterliliğini artıracak ve araştırma ve inovasyondaki bölgesel yetenekleri daha da geliştirecektir. Kök hücreler, lösemi, lenfoma ve nakil gerektiren kemik iliği hastalıkları gibi belirli hematolojik ve bağışıklık sistemi bozukluklarını tedavi etmek için kullanılabilecek diğer hücreleri iyileştirmeye, onarmaya ve yenilemeye yardımcı olan bir ‘biyo tamir kiti’ gibi çalışır. M42 grubu coo’su Ashish Koshy şunları söyledi: “Abu Dabi Biyo Bankası, rejeneratif tıp için büyük potansiyele sahip olduğu, nadir hastalık tedavisine, genetik taramaya, erken teşhise ve bilimsel araştırmaya yardımcı olduğu için terapi geliştirmede küresel yeniliği teşvik edecek.” Kordon kanı bankası yerel olarak göbek kordonu hücrelerini toplar ve korur, bağışçılara doğumda yenidoğanın kök hücrelerini potansiyel olarak hayat kurtarıcı tedaviler için kendileri veya bebekleri için hiçbir risk olmadan koruma seçeneği sunar. Anne adayları, potansiyel olarak hayat kurtarabilecek ve daha sağlıklı bir ulus inşa etmeye yardımcı olabilecek tamamen güvenli, güvenli, ağrısız ve müdahaleci olmayan bir süreci tercih ederek bebeklerinin kordon kanını koruyabilirler. Kök hücreleri kamu veya özel bankacılığın bir parçası olarak koruma fırsatına sahip olacaklar. Müstakbel ebeveynler e-posta gönderebilir cordblood@m42.ae , 800 213’ü arayın veya ziyaret edin www.m42.ae daha fazla ayrıntı için.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar