Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Yetkililer, Dubai ve Abu Dabi'de Helal Olmayan Mars Ürünlerinin Satılmadığını Söylüyor

BAE: Yetkililer, Dubai ve Abu Dabi’de Helal Olmayan Mars Ürünlerinin Satılmadığını Söylüyor

Yetkililer 14 Mayıs Salı günü yaptıkları açıklamada, Abu Dabi ve Dubai pazarlarında helal olmayan çikolata Mars barlarının satılmadığını doğruladılar.

Dubai Belediyesi, bir sosyal medya paylaşımında, pazarlardaki tüm Mars company ürünlerinin helal ürünler için teknik düzenlemelere ve onaylanmış mevzuata uygun olduğunu açıkladı. “Ayrıca, tüm gıda maddelerinin tedarik zinciri boyunca kapsamlı bir denetime tabi tutulduğunu ve belirli standartlara uygunluğun sağlandığını onaylıyoruz.”

Daha önce Abu Dabi yetkilileri, ithal edilen tüm gıda ürünlerinin çeşitli giriş noktalarında sıkı kontrollere tabi olduğunu da doğruladılar. Onaylanmış şartnamelere uygun olduğu onaylanmadıkça hiçbir ürünün ülkeye girmesine izin verilmez.

Ayrıca, gıdanın tüketim açısından güvenli olmasını sağlamak için satış merkezlerinde gıda ürünlerinin muayenesi ve örneklemesi yapılmaktadır.

Abu Dabi Tarım ve Gıda Güvenliği Kurumu (ADAFSA), bir sosyal medya paylaşımında dolaşımdaki tüm gıda ürünlerinin güvenliğini sağladı. Tedarik zinciri boyunca sıkı kontrolleri sürdürürler ve size refahınıza olan bağlılıklarının güvencesini sağlarlar.

Adafsa’nın eylemleri, bilimsel ilkelere ve uluslararası referanslara dayanan teknik düzenlemelere, sistemlere ve mevzuata dayanmaktadır. Bu gıda güvenliği düzenlemeleri, en son gelişmelere ayak uydurmak için düzenli olarak gözden geçirilir ve güncellenir.

Son zamanlarda, BAE’nin İklim Değişikliği ve Çevre Bakanlığı, ülke pazarlarında bulunan Perrier Fransız su ürünlerinin güvenliğini doğruladı.

Nestle, Fransız düzenleyicilerin Perrier de dahil olmak üzere şişelenmiş maden suyu markalarının kalitesiyle ilgili uyarılarının ardından izlemeyi hızlandırdığını söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar