Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Devlet işlerinde Öncelik Kazanmak için 3 Yıllık Özel Sektör Deneyimine Sahip...

BAE: Devlet işlerinde Öncelik Kazanmak için 3 Yıllık Özel Sektör Deneyimine Sahip Emirlikler

Çarşamba günü yapılan açıklamada, özel sektör şirketlerinde en az üç yıllık deneyime sahip Emirlik adaylarına federal hükümet işlerinde öncelik verileceği açıklandı.

BAE Kabinesi, ”Federal hükümete bir çalışan atanırken özel sektördeki deneyim (gerekliliklerden) biri olarak eklenecek” dedi.

Karar, devlet dairelerinde sunulan hizmetleri artırmak için özel sektörden gelen uzmanlığı kullanmayı amaçlıyor.

BAE, Emirlikleri özel sektörde iş bulmaya teşvik ediyor. Her iki sektörün sunduğu faydalar arasındaki uçurumun daralmasıyla birlikte, birkaç Emirlik özel şirketlere geçiş yaptı. Özel firmaların da her yıl maaş bordrosundaki Emirlik sayısını artırmaları kanunen zorunludur.

Yapay Zeka CEO’su

Bu arada BAE Kabinesi bakanlıklar ve federal kuruluşlar arasında yeni bir rol ilan etti: Yapay Zeka İcra Kurulu Başkanı (AI). Bu pozisyon, bae’yi yapay zeka uygulamalarında lider olarak konumlandırmak, stratejik yapay zeka planlamasına odaklanmak, en iyi uygulamaları teşvik etmek ve yapay zeka entegrasyonunu ve yönetişimini teşvik etmek için “çok önemlidir”.

Bakanlar Kurulu ayrıca BAE hükümeti içinde üretken yapay zeka teknolojilerinin kullanımının kontrolleri ve yönergeleri için kapsamlı bir kılavuzu onayladı. Kılavuz, eğitim, sağlık ve medya dahil olmak üzere hayati sektörlerde yapay zekanın etik, sorumlu ve güvenli bir şekilde uygulanması için en iyi uygulamaları standartlaştırmak üzere tasarlanmıştır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar