Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE, Üniversiteler için Yeni Derecelendirmeler ve Sınıflandırmalar Ortaya Çıkarmaya Hazırlanıyor

BAE, Üniversiteler için Yeni Derecelendirmeler ve Sınıflandırmalar Ortaya Çıkarmaya Hazırlanıyor

BAE’deki kolejler ve üniversiteler de dahil olmak üzere yüksek öğretim kurumları, araştırma ve araştırma dışı kurumlar olarak sınıflandırılacak ve ardından çeşitli faktörlere göre derecelendirilecektir. BAE Başkan Yardımcısı ve Başbakanı ve Dubai Hükümdarı Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum’a göre bu, ülkedeki eğitim sektörü için bir “dönüm noktası” olacak.

Enstitüler, öğretim kalitesi ve öğrenci yaşamı, istihdam ve iş piyasasına uyum, bilimsel araştırma ve yenilik ve uluslararası işbirliği olmak üzere dört temel boyuta göre sınıflandırılacaktır.

Bunu yapmak için ulusal bir çerçeve Bakanlar Kurulu tarafından onaylandı ve kamu ve özel kurumları içerecek.

Şeyh Muhammed, ”70’in üzerinde kurum için ulusal sınıflandırma sonuçlarını ortaya koymaya hazırız” dedi. “Ulusal sınıflandırma, yüksek öğrenimimizin kalibresini yükseltmede ve şeffaflığı artırmada bir kilometre taşıdır, böylece aileleri çocuklarının geleceği için bilinçli kararlar alma konusunda güçlendirir.”

Bu enstitüler ayrıca her kategoride dört seviyeye ayrılacaktır. Bunun amacı, eğitim kurumlarının standardını yükseltmek, iyi akademik uygulamaların benimsenmesini teşvik etmek ve hem eğitim kalitesini hem de öğrenci yaşamını iyileştiren bir eğitim ortamını teşvik etmektir.

Burs sistemi

Federal hükümete bağlı yüksek öğretim enstitüleri de işgücü piyasası talebini karşılayacak şekilde yeni bir burs sistemine sahip olacaklar.

Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan bu sistem, oluşturulması gereken yeni akademik sandalye sayısını ve işgücü piyasasının ihtiyaçlarına göre gereken uzmanlıkları gözden geçirip tanımladıktan sonra mali burslar verecek. Bunlar önceden belirlenmiş bir mekanizma kullanılarak değerlendirilecektir.

Bu, bu kurumlardaki eğitim kalitesini artıracak ve mezunların mevcut kariyer fırsatlarına ve işlerine sahip olmalarını sağlayarak işgücü piyasasına uyum sağlamaya devam edecektir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar